Terytorialsi łódzkiej brygady złożyli przysięgę wojskową [ZDJĘCIA]

W sobotę, 15 września, na terenie koszar 31 Wojskowego Oddziału Gospodarczego przy ul. Konstantynowskiej 85 w Zgierzu żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyli przysięgę wojskową. Uroczystość miała wymiar historyczny. Była to bowiem pierwsza przysięga terytorialsów łódzkiej brygady.

Przysięgę na sztandar 25 Brygady Kawalerii Powietrznej złożyło prawie 80 ochotników kończących szkolenie podstawowe. Towarzyszyło im ponad 40 ochotników, którzy przeszli szkolenie wyrównawcze. W grupie zaprzysiężonych znalazło się 8 kobiet.

Oficjalną część uroczystości zakończyła defilada pododdziałów 9 ŁBOT.

Po zakończeniu części oficjalnej odbył się festyn rodzinny z licznymi atrakcjami dla dzieci oraz dorosłych.

Wideo

mm

  • Dziennik Łódzki
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

21.09.2018, 16:11

Czy ty na prawdę wierzysz w te wszystkie bzdety, które piszesz, o wielebny?

20.09.2018, 13:38

2/1 cd.
- Tusk podzielił polskie dywizje na mniejsze jednostki i rozproszył po całym kraju, uniemożliwiając im tym samym możliwość skutecznej walki. Najlepsze dywizje pancerne wycofał aż pod granicę niemiecką – kogo mieliśmy bronić, Polski czy też Niemiec?
- Tusk podzielił system wydawania rozkazów w Naczelnym Dowództwie. Zamiast jednego sprawnego dowodzenia, w efekcie powstały luki w dowodzeniu a w innych przypadkach kompetencje się nakładały. W rezultacie dowódca liniowy mógł dostawać 2 sprzeczne ze sobą rozkazy – takich idiotyzmów nawet w starożytnych armiach nie stosowano.
- Obecnie Tusk i PO w Brukseli robi wszystko aby osłabić rolę Polski w Europie. Chcą sprzedać Polskę Niemcom.

20.09.2018, 13:36

1/1
Po powrocie premiera Donalda Tuska z Moskwy Władimir Putin powiedział o Tusku: "To jest nasz człowiek w Warszawie".
- Za Tuska została podpisana umowa na dostawy gazu z Rosji po horrendalnie wysokiej, najwyższej cenie w UE.
- Donald Tusk chroniąc interesy Rosji ws. budowy Nord Stream 2 wstrzymał budowę gazoportu w Świnoujściu, w efekcie Polska poniosła wysokie koszty za nieodebranie zamówionego gazu w terminie.
- Za Tuska został opracowany raport MON informujący, że Rosja jest krajem pokojowym i nikomu nie zagraża przez najbliższe 20 lat. Wg. oceny generałów NATO od ładnych kilku lat trwa zimna wojna z Rosją a ilość rosyjskich prowokacji wojskowych na obszarach terytorialnych sąsiadujących państw oraz nawet Anglii i Hiszpanii wynosi sto kilkadziesiąt przypadków rocznie i jest kilkanaście razy większa niż w gorących czasach minionej zimnej wojny.
Cdn.

18.09.2018, 20:49

Ty to masz odwagę chyba między nogami co prostaczko , ciemna maso z PIS

18.09.2018, 20:45

Dobromił vel Uczony w Piśmie leży na ringu po nokautującym ciosie na tym forum. Leży i kwiczy żulik społeczny

18.09.2018, 19:47

Napisał o sobie. Mentalność typowego cwanego i tchórzliwego Żyda.

18.09.2018, 18:22

Rozumiem, że byli to "kolorowi" Rosjanie?...

18.09.2018, 14:47

Polityka w ogóle sie nie interesujemy. Jestesmy młodzi i w glowie mamy zabawe, piwo i dziewczyny. Zastanawiamy się na kogo glosowac, chcemy aby było nam lepiej. Zdanowska trochę zrobila ale wcale nie dba o młodych ludzi jak my. Pomimo szkoły trudno o dobra prace w łodzi. Nie chcemy wyjezdzac do innego miasta, tym bardziej za granice. Tam jest niebezpiecznie z muzułmanami. Pobicia i terror. Wolimy bezpieczna Polske. Zdanowska obiecala sprowadzić kolorowych do Łodzi. Nie chcemy drugiego Calais. Moją babcie jako małą dziewczynke zbiorowo zgwałcili żołnierze rosyjscy jak wyzwalali Polske. Jej mamę w zaawansowanej ciąży tez zgwałcili i ciężko pobili bo prubowala jej bronic. Wkrotce zmarła. Jej tata bronil i go zakluli bagnetami. Nie chce wojny, zabijania i okrucieństw. Babcia mowila ze wszyscy nas zdradza, możemy liczyc tylko na siebie. Moi koledzy tez tak myslą. Musimy mieć silne wojsko. Wasze wpisy przekonaly nas ostatecznie ze na Zdanowską na pewno nie zagłosujemy.

18.09.2018, 09:17

Zdj 52

18.09.2018, 09:11

Kolego granatowe berety

18.09.2018, 08:10

Przecież to poczet sztandarowy z 25 bkpow, zawodowi żołnierze a nie dzieci.

17.09.2018, 22:14

A może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego dzieci ze szkoły o jakimś tam profilu wojskowym, ma na pasie broń.Chodzi mi o poczet sztandarowy????

17.09.2018, 20:48

"O tym nie mówią, sądzę jednak, że zadaniem WOT będzie zabezpieczenie tyłów wojsk liniowych, tzn. podjęcie szybkiej walki i eliminację oddziałów dywersyjnych wroga, ochrona dróg zaopatrzeniowych oraz innych ważnych obiektów. W rezultacie walka ze Specnazem będzie trudnym orzechem do zgryzienia."

Naoglądałeś się czterech pancernych.
Tacy jak ty próbują nas cofać do epoki kamienia łupanego i maczugi.

Popatrz mądralo, jak obronę budują cywilizowane państwa.
Mięso armatnie organizują jedynie ci, którzy nie mają sprzętu.

17.09.2018, 20:44

"Nawet za podanie linku przywalą wysoką opłatę. PO kolejny raz chce społeczeństwu zakneblować usta i wprowadzić cenzurę w Internecie."

Kłamiesz i manipulujesz.
Jak zwykle.

17.09.2018, 19:34

Gdy znów do murów klajstrem świeżym
Przylepiać zaczną obwieszczenia,
Gdy "do ludności", "do żołnierzy"
Na alarm czarny druk uderzy
I byle drab, i byle szczeniak
W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
Że trzeba iść i z armat walić,
Mordować, grabić, truć i palić;
Gdy zaczną na tysięczną modłę
Ojczyznę szarpać deklinacją
I łudzić kolorowym godłem,
I judzić "historyczną racją",
O piędzi, chwale i rubieży,
O ojcach, dziadach i sztandarach,
O bohaterach i ofiarach;
Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
Pobłogosławić twój karabin,
Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
Że za ojczyznę - bić się trzeba;
Kiedy rozścierwi się, rozchami
Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
A stado dzikich bab - kwiatami
Obrzucać zacznie "żołnierzyków". -
- O, przyjacielu nieuczony,
Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
Króle z pannami brzuchatemi;
Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",
Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
I obrodziła dolarami;
Że coś im w bankach nie sztymuje,
Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
Lub upatrzyły tłuste szuje
Cło jakieś grubsze na bawełnę.
Rżnij karabinem w bruk ulicy!
Twoja jest krew, a ich jest nafta!
I od stolicy do stolicy
Zawołaj broniąc swej krwawicy:
"Bujać - to my, panowie szlachta!"

17.09.2018, 19:28

Nie martw się. Jeśli wybuchnie wojna to ciebie też wezmą w kamasze. Nikt nie będzie ciebie pytał o zgodę. Po krótkim przeszkoleniu rzucą cię na front. Statystyki mówią, że słabo przeszkolone świeżaki najczęściej szybko giną.

17.09.2018, 19:23

Nawet za podanie linku przywalą wysoką opłatę. PO kolejny raz chce społeczeństwu zakneblować usta i wprowadzić cenzurę w Internecie.

17.09.2018, 19:20

O tym nie mówią, sądzę jednak, że zadaniem WOT będzie zabezpieczenie tyłów wojsk liniowych, tzn. podjęcie szybkiej walki i eliminację oddziałów dywersyjnych wroga, ochrona dróg zaopatrzeniowych oraz innych ważnych obiektów. W rezultacie walka ze Specnazem będzie trudnym orzechem do zgryzienia.

17.09.2018, 17:37

A co z naszymi siłami powietrznymi?

- Według Pana Antoniego juz w grudniu 2016 miały rozpocząć się dostawy Black Hawk'ów.
- Czy wiecie, że aktualnie POŁOWA wszystkich polskich samolotów bojowych jest uziemniona (po niedawnej katastrofie jednego MIG-29)?...

17.09.2018, 16:12

przypominasz mi tego kosmitę z Nowoczesnej, co to chciał bronić się książkami i że zamiast czołgi to on by sztuki teatralne wystawiał

17.09.2018, 15:18

Dalej płacą po 2zł czy podnieśli stawkę?

17.09.2018, 13:59

trzeba być niezłym poyebem zeby sie bawic w żołnierzyki

17.09.2018, 12:37

Dobromił vel Uczony w Piśmie leży na ringu po nokautującym ciosie na tym forum. Leży i kwiczy żulik społeczny

17.09.2018, 12:35

po poparciu przez tak żenujących ludzi z PO jak Boni Acta2 to niedługo będzie poparcie rzędu 10 procent. PO jest już trupem, ludzie nie chcą mieć kagańca na pysku.

17.09.2018, 12:26

W czasach, gdy nowoczesne armie zabiegają o nowoczesną przewagę na morzu, rozbudowują systemy powietrzne oraz powołują do istnienia wykwalifikowane oddziały obrony cybernetycznej Polska zatrudnia młodych ludzi w charakterze mięsa armatniego. Gdzie ta niby partyzantka ma operować w razie zagrożenia na równinnym terenie Rzeczypospolitej?...

Moim zdaniem cel jest inny.
Chodzi o stworzenie czegoś na wzór Gwardii Narodowej bezgranicznie oddanej rządzącym.
Wiadomo dlaczego...