Parlament studentów staje w obronie żaków z Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Parlamentarzyści przyznają, że praktyki uczelni budzą niesmak, ale podkreślają, że dyplomy, które wystawiała uczelnia, są legalne.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Parlament studentów staje w obronie żaków z Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Parlamentarzyści przyznają, że praktyki uczelni budzą niesmak, ale podkreślają, że dyplomy, które wystawiała uczelnia, są legalne.

To pierwsze oficjalne stanowisko studenckiego parlamentu od momentu wybuchu afery wokół AHE. Studenci przyznają, że jeśli zarzuty stawianie przez minister nauki Barbarę Kudrycką potwierdzą się, będziemy mieli do czynienia z karygodną sytuacją.

- Świadczyłoby to o premedytacji świadomych nieprawidłowości władz uczelni w oszukiwaniu studentów, którzy podejmowali studia w nadziei, że za stosunkowo niską cenę zdobędą pełnowartościowe wykształcenie - napisali studenccy parlamentarzyści.

Jednocześnie bronią oni słuchaczy uczelni. Twierdzą, że reakcje środowiska akademickiego czy np. senatorów, którzy wprost domagają się od szefowej resortu nauki likwidacji łódzkiej AHE, są krzywdzące dla jej słuchaczy.

- Podważa się legalność działania całej uczelni, w tym siedziby oraz legalnych ośrodków zamiejscowych. Prowadzi to do tego, że studenci AHE, którzy zgodnie z wymogami otrzymali pełnowartościowe wykształcenie, obawiają się, że wartość dyplomu zdobytego w legalny sposób może być w przyszłości podważana - czytamy w oświadczeniu parlamentu studentów.

Jednocześnie studenci domagają się zmian w prawie o szkolnictwie wyższym. Ich zdaniem w Polsce nie liczą się umiejętności, a sam fakt posiadania dyplomu ukończenia szkoły wyższej. Domagają się zmian m.in. w programach zajęć uczelnianych i uelastycznieniu tzw. minimów kadrowych, które obowiązują uczelnie. Chcą też stworzyć oręż, dzięki której studenci byliby lepiej chronieni przed praktykami nieuczciwych szkół.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!