Przebrania na Halloween mogą być naprawdę różnorodne. Duchy, zjawy, wampiry, kościotrupy, zombie... - ogranicza nas tylko nasza wyobrażenia. Możecie skorzystać z coraz popularniejszych wypożyczalni strojów lub też stworzyć własne, całkowicie autorskie przebranie! Sprawdźcie naszą galerię zdjęć - może któreś ze zdjęć zainspiruje Was do stworzenia ciekawych przebrań!

Przebrania na Halloween - jak zrobić strój, sprawdź najciekawsze [ZDJĘCIA, wypożyczalnie strojów]

Zbliża się Halloween. Jeżeli szukasz oryginalnego przebrania na imprezę, poszukaj inspiracji w strojach Amerykanów. Kto jak kto, ale oni wiedzą, jak przebrać się na Halloween! A może warto sobie przypomnieć o zwyczajach związanych ze słowiańskimi Dziadami?

Halloween obchodzone jest w wielu krajach 31 października. Najhuczniej świętuje się je w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii.

W Polsce Halloween powoli zdobywa popularność, choć spotyka się i z krytyką Kościoła, i słowiańskich rodzimowierczych związków wyznaniowów, które przypominają, że mamy swój własny "odpowiednik" Halloween - Dziady, obchodzone tej samej co Halloween nocy. Do dzisiaj w niektórych regionach wschodniej Polski, na Białorusi, Ukrainie i części Rosji niektóre zwyczaje związane z Dziadami są kultywowane - na przykład wynoszenie na groby zmarłych symbolicznego jadła w dwojakach.

Jednym z halloweenowych zwyczajów jest przebieranie się za potwory, wampiry, duchy i czarownice. Zwyczaj ten w Stanach Zjednoczonych pojawił się około 1930 roku. Niektórzy przygotowują kostiumy sami, inni je wypożyczają.

Czarownica, duszek, mumia, szkielet. Jak wykonać strój dziecka na Halloween?

Jak przebrać dziecko na Halloween? Kilka pomysłów pokazała w "Dzień Dobry TVN" blogerka Elwira Rogoda. Jak wykonać strój duszka lub czarownicy? Rekordzista świata Jerzy Łaniec podjął wyzwanie robienia brzuszków podczas trwania programu.Wypożyczalnie strojów w regionie

Święto Duchów już za kilka dni. Część z Was pewnie już od dawna ma przygotowany kostium, a część wciąż głowi się, za kogo się przebrać i gdzie znaleźć wymarzony strój.


Hallo

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

to chrześcijański kraj! (gość)

Te "słowiańskie rodzimowiercze związki wyznaniowe" to sól tej ziemi redaktorku czyli chrześcijanie! My z dyń robimy zupę a nie straszące maszkary! Precz z tym obcym i głupim anglosaskim zwyczajem robiącym młodym wodę z mózgu! Może zamiast tego chłamu wizyta na cmentarzu i posprzątanie na grobach przodków! O tym nie napiszecie bo to ma funkcję wychowawczą i jest " nieeuropejskie" a może nawet Soros spółka by nie byli zadowoleni!

braga (gość)

wyciągacze pieniędzy z uczciwie pracujących ludzi !!! Demoniczna zabawa w dzień kiedy sataniści odprawiają swoje krwawe msze ... Precz z halloween !!!!

Ala (gość)

Trzeba być kretynem żeby bawić się w tą szatańską głupotę i robić z siebie takiego idiotę !!!!!