Stres jest bardziej szkodliwy niż myślicie! Działa na nasz organizm jak fast foody Stres jest bardziej szkodliwy niż myślicie! Działa na nasz organizm jak fast foody

Stres jest bardziej szkodliwy niż myślicie! Działa na nasz organizm jak fast foody (© Pixabay.com)

Nikt z nas chyba nie ma wątpliwości, jak negatywny wpływ na na nasz organizm ma stres. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że stres działa na nas gorzej niż spożywanie fast foodów!

Do przełomowego odkrycia doszedł zespół naukowców z Wielkiej Brytanii. Na łamach Scientific Reports dowodzą, że stres prowadzi do fizycznych zmian w naszych jelitach.

W reakcji na stres nasza flora bakteryjna jelit zachowuje się w podobny sposób, jak po zjedzeniu "śmieciowego jedzenia". Problem ten dotyczyć ma zwłaszcza kobiet.

Inne niepożądane skutki stresu? Kobiety mogą przejawiać tendencje do tycia. Często też zmagają się z różnego rodzaju zaburzeniami psychicznymi. To jednak mężczyźni częściej popełniają samobójstwa i działają w afekcie.

"W społeczeństwie obserwuje się u kobiet wyższy odsetek występowania depresji i lęku - zaburzeń związanych ze stresem. Nasze badanie sugeruje, że źródłem tej rozbieżności międzypłciowej mogą być różne sposoby, w jakie mikrobiom jelitowy reaguje na stres" - podkreśla prof. Bridgewater.


Zobaczcie też:Bała się wyjść na scenę, teraz zachwyca samego Schwarzeneggera. "Kocham to, co robię!"


Hallo

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

rossyk

Stres potrafi nieźle namieszać, sam to widzę po sobie, jak w pracy miałem sajgon to cierpiała cała rodzina, wnerwiałem się z byle powodu, nie chciałem tego ale jakoś samo wychodziło, moja kobieta podeszła do tego rozsądnie, kupiła mi nervomix control, nigdy nei byłem fanem tabelltek czy ziół ale wyboru nie miałem, zmianę zauważyłem szybko, nie dawlem sięt ak włatwo wyprowadzić z równowagi, byłem spokojiejszy i na pewno milszy dla otoczenia.