Start XXVIII Międzynarodowego Biegu po Plaży 2018 [ZDJĘCIA, WIDEO, WYNIKI]

Tomasz Turczyn
Aż 613 startujących ukończyło XXVIII Międzynarodowy Bieg po Plaży w Jarosławcu na 15 km. Rywalizacja nie była łatwa, bo 5 km było plażą. Tutaj następowała weryfikacja mocy biegaczy i biegaczek. Był też asfalt, żwir, czy płyty betonowe.

Prezentujemy zdjęcia ze startu biegu w Jarosławcu. Impreza cieszy się dużą popularnością wśród biegaczy i przyciąga też tych bardzo mocnych, którzy wygrywają wiele biegów w Polsce. Od lat jest w międzynarodowej obsadzie.

Najszybciej 15 km pokonał Cosmas Mutuku Kyeva (Kenia). Czas zwycięzcy to 49 min. 55 sek. To oznacza, że średnio kilometr pokonywał w 3 min. 20 sek. Kenijczyk samotnie finiszował. Drugi na mecie - Adam Głogowski (Atc-cargo Team) stracił do niego równo minutę. Czas Głogowskiego to 50 min. 55 sek. Na najniższym stopniu podium stanął Sergii Okseniuk (Mk Luczesk-lkb Rudnik) - 51:11 min.

Najlepszy z powiatu sławieńskiego
był Krzysztof Wilczewski, który bieg ukończył na pozycji 21 uzyskując 59 min. 14 sek. Średnio na kilometr dało to 3 min. 57 sek.

Wśród pań wygrała Dominika Nowakowska (Lkb Im. Braci Petk Lębork) - 57 min. 5 sek. Druga była -Tetiana Vilisova (Ukraina) - Mk Luczesk-lkb Rudnik. Uzyskała ona 57 min. 25 sek. Trzecia na metę wbiegła Monika Kaczmarek (Asics Frontrunner Poland) - 57 min. 29 sek.

Najlepiej z pań z powiatu sławieńskiego
wypadła Kamila Łagutko z Darłowa (Żyj z Energią) -01:09:36, co dało jej w open kobiet - 12 pozycję.