Do tragicznego wypadku doszło na ekspresowej trasie S-8 pomiędzy Sieradzem a Złoczewem. W zderzeniu busa, którego kierowca najprawdopodobniej przysnął podczas jazdy z ciężarówką śmierć poniosła jedna osoba. Okoliczności drogowego dramatu wyjaśnia policja.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed północą. - Według wstępnych ustaleń kierujący samochodem volkswagenem caravelle 50-letni mężczyzna jadący z dwoma pasażerami z nieustalonych na chwilę obecną powodów uderzył w barierę energochłonną. Pojazd wywrócił się na bok tarasując prawy pas jezdni. Na leżącego busa najechał ciągnik siodłowy. Kierujący nim mężczyzna wykonał manewr omijający volkswagena, jednak naczepa ciężarówki uderzyła w leżący pojazd spychając go na pas awaryjny – relacjonuje rzecznik sieradzkiej policji Paweł Chojnowski. - Niestety w wyniku tego zdarzenia podróżujący busem, 44-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Kierowcy byli trzeźwi. Oba pasy jezdni w kierunku Wrocławia były przez kilka godzin nieprzejezdne. W tym czasie policja zorganizowała objazdy.
Policja przestrzega, żeby… - w dłuższą trasę wyruszać wypoczętym. W trakcie podróży, gdy tylko poczujemy zmęczenie, powinniśmy zrobić kilkuminutowy przystanek. Należy wysiąść z samochodu i pospacerować. Pamiętajmy, czym bliżej celu dłuższej podróży, tym bardziej jesteśmy zmęczeni i znużeni. Pomimo tego chcemy jak najszybciej znaleźć się na miejscu ignorując oznaki zmęczenia. Wtedy właśnie dość często dochodzi do chwilowego przyśnięcia za kierownicą co niestety może skutkować wypadkiem.

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!