Ciastko do kawy, garść chipsów po kolacji, kilka cukierków... przekąski są nieodłącznym elementem diety większości z nas. Im częściej pozwalamy sobie na dodatkową porcję kalorii, tym bardziej oddalamy się od marzeń o szczupłej sylwetce. Czas powiedzieć sobie: „Stop!”

Łatwy dostęp do słodkich i słonych przekąsek sprawia, że tylko nieliczni potrafią powstrzymać się od podjadania między posiłkami. Liczba kalorii dostarczana w formie przegryzek nierzadko przekracza dzienne zapotrzebowanie dorosłej osoby, dlatego warto skończyć z bezmyślnym podjadaniem. Od czego zacząć? Pierwszy krok to usunięcie z pola widzenia słodyczy, paluszków i chipsów ‒ dopóki leżą na talerzu w zasięgu wzroku, sięgamy po nie machinalnie. Warto zdecydować się również na usunięcie kalorycznych przekąsek z domu – lepszym wyborem są suszone owoce i bakalie, jogurt i surowe warzywa.

WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZDROWIE.pl


Partnerem serwisu jest


Porady

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!