Dieta wegetariańska uchodzi za zdrową, jednak nieobecność mięsa w jadłospisie może mieć poważne następstwa. Wegetarianie są bardziej podatni między innymi na rozwój anemii.

Rezygnacja z produktów mięsnych w diecie nie pozostaje bez wpływu na organizm. Eliminując mięso, narażamy się na niedobór żelaza, który może doprowadzić do niedokrwistości. Brak mięsa w diecie może również powodować niedobór witaminy B12, skutkujący anemią, zaburzeniami w obrębie układu nerwowego i upośledzeniem funkcji mózgu. Niedokrwistości można uniknąć, spożywając produkty bogate w witaminę C (poprawia wchłanianie żelaza z produktów roślinnych), jaja i sery.

WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZDROWIE.pl


Partnerem serwisu jest


Porady

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Marek (gość)

Jestem wegetarianinem od kilkunastu lat i nie mam problemu z anemią. Dietę wspomagam piciem soków wg. https://www.terapiasokami.pl/dlaczego-warto-pic-soki. Sok z buraka załatwia sprawę anemii (jedynie obniża ciśnienie). Do tego aktywność fizyczna i możemy cieszyć się dobrym zdrowiem i energią.

wegepower (gość)

upośledzenie funkcji mózgu jedzeniem mięsa doprowadziło do wysmarowania takiego debilnego artykuliku przez zaburzonego nerwowo kiełbasiarza,jako wege z 20 letnim stażem,chętnie bym go nabił na ruszta i podał swoim kiełbasiabym niedokrwistym pseudo znawcą.

jaro (gość)

o, lobby wędliniarskie działa. Tekst na zamówienie. Pewnie wkrótce dowiemy się że 100% wegetarian umiera ! Co akurat jest prawdą, tyle tylko że przeżywamy kilka - kilkanaście lat więcej ;)

santafelier

.. sama od wielu lat jestem vegetarianka.. i rzadziej choruje od tych mych kolezanek, ktore jedza swinska padline.. :-))

777 (gość)

zapewne chodzi tu o ludzi "pseudo wegetarian" którzy nie mają pojęcia co powinni jeść aby uzupełnić te składniki które są w mięsie, takimi które nie są pochodzenia zwierzęcego

Agna (gość)

Bardzo interesujące kto pisze takie idiotyczne artykuły. To jakby napisać, że jedzenie mięsa prowadzi do zawału.

123 (gość)

jedzenie samych kanapek z serem i czekolady to jeszcze nie wegeterianizm... Kazdy zdrowo myslacy czlowiek chcacy zostac wege dostarcza sobie wsztstkich potrzebnycg wartosci odzywczych bez wiekszego problemu