Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ruszyła kolejna akcja bezpłatnej sterylizacji i kastracji zwierząt w Sieradzu. Skorzystać mogą właściciele psów i kotów

Paweł Gołąb
Fot. pixabay
W Sieradzu ruszyła kolejna akcja prowadzona w ramach projektu: „Przyjaciel nie problem – pomóż zaplanować populację psów”. Co oznacza dla miłośników zwierząt? Mieszkańcy Sieradza mogą poddać swoje psy i koty bezpłatnej sterylizacji i kastracji, a także na trwałe oznakować zwierzęta za pomocą elektronicznego identyfikatora (czipa). Akcja jest bezpłatna dla właścicieli zwierząt, którzy zamieszkują na terenie miasta Sieradza. Koszty zabezpieczenia rany pooperacyjnej (ubranko lub kołnierz) ponoszą właściciele zwierząt.

Akcja ruszyła w kwietniu i potrwa do 17 grudnia 2018 roku. - Jej celem jest zmniejszenie populacji bezdomnych a także agresywnych zwierząt oraz poprawa bezpieczeństwa mieszkańców miasta Sieradza.
By wziąć udział w akcji – jak informuje sieradzki magistrat - należy w czasie jej trwania złożyć wniosek w sali obsługi klienta Urzędu Miasta Sieradza (pl. Wojewódzki 1) oraz odebrać w Referacie Ekologii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Sieradza (II piętro, p. 40, tel. 43 826-61-40, 43 826-61-39) potwierdzenie zakwalifikowania do udziału w akcji. Wzór wniosku stanowi załącznik nr 2 do Zarządzenia Prezydenta Miasta Sieradza z 4 kwietnia w sprawie ustanowienia regulaminu akcji sterylizacji suk i kotek oraz kastracji psów i kotów na terenie miasta Sieradza w roku 2018. Treść wspomnianego zarządzenia wraz z załącznikami (regulaminem akcji oraz wnioskiem o sfinansowanie zabiegu) dostępna jest w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Sieradza (www.umsieradz.finn.pl) oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Sieradza (sieradz.eu, sieradz.pl). Wniosek o sfinansowanie zabiegu sterylizacji suk i kotek oraz kastracji psów i kotów będzie można również pobrać w Referacie Ekologii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Sieradza (II piętro, p. 40).
_- Po zakwalifikowaniu do udziału w akcji właściciel zwierzęcia ma obowiązek zgłoszenia się do wybranego przez siebie gabinetu weterynarii, biorącego udział w akcji. Warunkiem sfinansowania przez miasto Sieradz zabiegu jest wyrażenie przez właściciela zgody na oznakowanie zwierzęcia za pomocą czipa (nie dotyczy zwierząt już oznakowanych) oraz przedłożenie lekarzowi weterynarii książeczki zdrowia zwierzęcia oraz aktualnego dokumentu potwierdzającego poddanie zwierzęcia obowiązkowemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie (dotyczy wyłącznie psów). Niespełnienie powyższych warunków spowoduje, że zwierzę zostanie wykluczone z akcji – _zastrzega urząd.
W akcji bierze udział pięć sieradzkich gabinetów weterynaryjnych: Przychodnia Weterynaryjna lek. wet. Marzanna Barczyńska (ul. gen. Stanisława Maczka 17), Gabinet Weterynaryjny lek. wet. Wojciech Szymczak i lek. wet. Marek Bartolik (ul. Władysława Łokietka 3b), Przychodnia Weterynaryjna im. Piotra Tymienieckiego Beata Leśniak (ul. Reymonta 25), Jagoda Leyko-Małas „Zwierzyniec” (ul. Jana Pawła II 84 c) oraz Gabinet Weterynaryjny Przemysław Błaszczyk (ul. Jagiełły 16, os. Hetmańskie)
W latach ubiegłych – jak uzupełnia magistrat - na wspomnianą akcję wydatkowano odpowiednio: w roku 2016 – 81 732,48 zł, a w roku 2017 - 120.856,40 zł.

od 7 lat
Wideo

Kalendarz siewu kwiatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sieradz.naszemiasto.pl Nasze Miasto