Rolniczy protest pod Sieradzem. Ciągniki wyjechały na drogę krajową! (ZDJĘCIA)

Agro Unia zorganizowała protest rolników pod Sieradzem. 26 ciągników wyruszyło z miejscowości Wróblew i udało się w do Sieradza, skutecznie spowalniając ruch na drodze krajowej nr 12.

Protest, organizowany przez Agro Unię rozpoczął się po godzinie 11. - To jest akcja ostrzegawcza - mówi jeden z protestujących Łukasz Kołodziejczak. - To sygnał dla ministra rolnictwa, żeby czuł respekt do nas. Chcemy także zasygnalizować rolnikom żeby poczuli się właścicielami państwa polskiego. Protest ma też na celu pokazanie, że rozrastamy się i budujemy siłę rolniczą.

- My po prostu budzimy kraj, a dziś są takie symboliczne rolnicze manewry - wyjaśnia Michał Kołodziejczak, lider rolniczych protestów zwany często "młodym Lepperem" - Pokazujemy także pokazać solidarność z producentami trzody chlewnej. W ich branży jest teraz tragedia. Ponadto sygnalizujemy problem patologii zatrudnienia w jednostkach podległych ministrowi rolnictwa. Czas najwyższy, żeby urzędnicy wzięli się wreszcie do roboty.
Michał Kołodziejczak wypowiedział się także na temat odstrzału dzików. - Rządzący chcą skłócić rolników. Jest polityczne zlecenie na mordowanie dzików. Gospodarka łowiecka jest w Polsce bardzo źle prowadzona i to od wielu lat. Dla nas rolników problemem są odszkodowania za szkody poczynione przez zwierzęta.

- ASF to sztucznie wywołany problem - przekonywał zebranych Andrzej Prochoń, który przyjechał na protest z okolic Piotrkowa. - Po to aby zlikwidować małe gospodarstwa rolne.

Michał Kołodziejczak zaznaczył jednocześnie, że w najbliższym czasie spotka się z przedstawicielami rolników z około 10 województw. Podczas tych spotkań mają być uzgodnione formy kolejnych protestów.

Dariusz Piekarczyk

  • Polska Dziennik Łódzki
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

14.01.2019, 10:37

Rolników w tym kraju coraz mniej i oni na pewno nie uczestniczyli w tym proteście. Tam przyjechali przedsiębiorcy rolni których interesuje wyłącznie zysk. Tak samo jak przedsiębiorcy z innych branż wyzyskują pracowników i produkują badziewne produkty (jak najwięcej nawozu i oprysków aby szybko i bez strat urosło) nie zważając na to, że to jest jedzenie dla ludzi. Zapytajcie któregoś z nich czy je te same produkty które sprzedaje.

13.01.2019, 12:04

Jedno jest pewne i nie ulega żadnej wątpliwości , kompletnie się naszym rolnikom w D-U-P-A-C-H poprzewracało i to jeszcze w takim "bogatym" roku. Tego ile kasy wzieli za kapustę i ziemniory już nie powiedzą....tylko im wiecznie mało i mało !!!!
Ja bym im dał blokowanie dróg (milicyjną pałą) nie pomyślą tylko ile ludzi przez nich nie dojedzie na czas do pracy, lekarza itd...

13.01.2019, 08:27

Za te koguciki pomaranczowe na ciagnikach po 100

12.01.2019, 16:01

Może Kołodziejczak niech się wypowie ile płacił Ukraińcom albo kobietom spod Turku.Niech sobie przypomni jak wyrzucał z pola pracowników, którzy mieli czelność zamienić ze sobą słowo. Zwykły cham!

12.01.2019, 09:13

Michał nie rób tak

12.01.2019, 08:55

Dam wam przyklad , mozemy kupic np. Polska krucha kielbase z polskiego miesa , cena ok 28zl za kilogram , z miesa z ukrainy wychodzi ok 18zl i taka jest brutalna prawda , ze popyt bedzie na to co tansze a nie koniecznie lepsze

12.01.2019, 08:51

Wina pazernych masarnii ze sciagaja gowniane miesa z ukrainy i taka jest prawda

11.01.2019, 23:12

Kołodziejczak weź się za wychowanie dzieci i za robotę bo chyba za strajki nie płacą.

11.01.2019, 20:13

Ingo, widziałem protest pod Warszawą na autostradzie jakiś czas temu. Widziałem jakimi autami przyjechali ci biedni rolnicy. Mnie pracującego 6 dni w tygodniu po 9 godzin na takie auta nie stać. Moich znajomych też nie. Mam swoje lata i nie przypominam sobie żeby rolnicy byli kiedyś zadowoleni. Zawsze mieli mało

11.01.2019, 19:02

a gdzie Rychlik znowu coś dla wieluńskiego starostwa załatwia ? Czy znowu będzie pisał ze za obecna sytuacje rolnictwa po 3 latach rządu PiSU odpowiada PSL ?

11.01.2019, 18:53

Dziękujemy Ci Michale z pod Sieradza bo Wieluń jest zainteresowany puszkami i serduszkami dla Owsiaka

11.01.2019, 18:50

i co z tego że drogie ciągniki,przecież to ich narzędzie pracy to niech lekarze wrócą do starych metod leczenia po co idą z postępem.masakra jaka zazdrość ale przecież nikt im za darmo tych ciągników nie dał,oni pracują 7 dni w tygodniu i urlopu nie mają

11.01.2019, 18:46

Najlepiej niech idą na zwolnienia lekarskie 😁 tak poważnie jestem z Wami

11.01.2019, 18:32

Ja jako konsument jestem z wami. Chcę jeść to co z Polski, gdzie chemii jest zdecydowanie mniej niż w uprawach zachodnich. Poza tym wspierając Polskich rolników wspieramy Polska Gospodarkę. Oby tak dalej powodzenia. Walczcie o swoje a także o nas Konsumentów. Powodzenia! 🙂

11.01.2019, 17:02

Polska to bogaty kraj . W Kongo mamy kopalnie diamentów po Baksiku i Gąsiorowskim , w Chile miedz , złoto i platyna - wszyscy dostaną tylko powoli .

11.01.2019, 15:48

chlopy glosujta na POKO!Oni wam nawala...po głupich lubach i znów bydzieta zebrać ale wtedy nikt z wami nie będzie już gadać

11.01.2019, 15:46

Biedacy w ciągnikach za kilkadziesiąt tysięcy.

11.01.2019, 15:10

Teraz wszyscy strajkują a kto wybierał rządzących? Sami się wybrali????????????????

11.01.2019, 14:58

Większość rolników i mieszkańców wsi oraz małych miast zagłosowało na PiS. W wyborach samorządowych było podobnie. Nagle zaczynają protestować?

11.01.2019, 14:53

Kampania wyborcza PSL?

11.01.2019, 14:36

Brawo Michał tak trzymaj