Rocznica wyzwolenia Sieradza obchodzona była w czwartkowe południe. Uroczystość organizowana przez miasto odbyła się tradycyjnie na cmentarzu żołnierzy polskich i radzieckich przy ul. Wojska Polskiego.

Rocznica wyzwolenia Sieradza. W uroczystości w 69 lat po wydarzeniach ze stycznia 1945 roku nie zabrakło kombatantów i młodzieży, władz miasta i powiatu sieradzkiego oraz przedstawicieli służb mundurowych.
Jak przypomina Eugeniusz Wieczorek, prezes Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Sieradzu, okręg sieradzki był wyzwalany w dniach 18-23 stycznia. – W bitwie poległo 867 żołnierzy, najwięcej w walkach o Sieradz i Wieluń. Przychodząc tu w rocznicę wyzwolenia składamy kwiaty oddając hołd poległym żołnierzom radzickim i polskim, którzy walczyli na wszystkich frontach II wojny światowej. Wszyscy ci, którzy złożyli ofiarę krwi walcząc o Polskę, niezależnie od tego czy do kraju szli ze Wschodu czy Zachodu, zasługują na szacunek – podkreśla. – Nam los pozwolił wyjść żywymi z działań wojennych. Staramy się pełnić rolę strażnika skarbu narodowej pamięci, dlatego należy przypominać, że naród polski został skazany przez Hitlera na zagładę. Uśmiercił 6 milionów naszych obywateli, a kres temu dało zwycięstwo w wojnie, gdy polska flaga zawisła nad pokonanym Berlinem.

Rocznica wyzwolenia Sieradza. Była też modlitwaW okolicznościowym przemówieniu wspomniano także o cywilnych ofiarach sowieckiego nalotu na Sieradz, co miało miejsce tuz przed wyzwoleniem. Nie zabrakło także modlitwy… – za tych wszystkich, którzy polegli. Bez względu na to kim byli, czy wierzyli czy nie należy się im modlitwa, bo chcieli czynić dobro, chcieli wyzwalać innych od zła. Wiemy jakie były zawiłości naszej historii – argumentował ks. ppłk Krzysztof Pietrzeniak, kapelan wojskowy w Sieradzu.

Urząd miasta

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

POLACY, BĄDZMY SAMI SWOIMI DOBROCZYŃCAMI PRZEPĘDZAJĄC OKUPANTA, co podstepnie dz (gość)

STOP CYWILIZACJI ŚMIERCI! STOP JUDEIZACJI POLSKI !
Konieczne zjednanie przeciw wizycie nieproszonych gości !
Prokurator Generalny R.P.
Andrzej Seremet

Jako autorki petycji PE 0578/2012, oraz m.in. petycji przeciw nowemu prawu geologicznemu i górniczemu, występujące w obronie Narodu Polskiego przed wszelkimi zagrożeniami domagamy się stanowczych, niezwłocznych działań w celu niedopuszczenia do wizyty Knesetu w Polsce.

W ramach przepisanych prawem a także w ramach stanu absolutnego nadzwyczajnego zagrożenia jakim jest m.in przyjazd do Polski Knesetu w dniu 27.01.2014r. wzywamy Prokuratora Generalnego do podjęcia pilnych, niezbędnych kroków, w tym nadzwyczajnych celem uniemożliwienia dojścia wizyty izraelskiej do skutku.

Za Krzysztofem Cierpiszem zgłaszamy że: “Funkcjonariusze naczelnych organów Państwa dopuściły się do powstania stanu zagrożenia bezpieczeństwa militarnego Państwa Polskiego, krajów sąsiednich, krajów członków Unii Europejskiej oraz krajów członków NATO – w postaci wprowadzenia ryzyka stanu wojennego lub nawet faktycznego stanu wojennego już istniejącego.”

40 milionowy Naród Polski w naszej Ojczyźnie jest podstępnie osaczany i dręczony przez grupę pochodzenia żydowskiego, liczącą w Polsce oficjalnie zaledwie 7 tysięcy osób.link: “ Polscy Żydzi a fenomen żydokomuny “ izrael.org.il/opinie/2796-polscy-zydzi-a-fenomen-zydokomuny.html


więcej pod http://www.petycjeonline.com/protes_przeciw_ustawie_nowe_prawo_geologiczne_i_gornicze

kameleon (gość)

W Warszawie główne obchody Rocznicy Wyzwolenia zorganizowało SLD, a nie magistrat. Oj biedna ta Warszawa biedna...!