Rocznica objawień fatimskich. U Polaków na Ukrainie w setną rocznicę ostatniego z objawień w Fatimie gościła sześcioosobowa grupa pielgrzymów z ks. Januszem Szeremetą, proboszczem z Wartkowic na czele.

Rocznica objawień fatimskich. U Polaków na Ukrainie dokładnie w setną rocznicę ostatniego z objawień w Fatimie gościła sześcioosobowa grupa pielgrzymów z ks. Januszem Szeremetą, proboszczem z Wartkowic na czele. Głównym celem pątników stała się Sądowa Wisznia oraz Hodowica pod Lwowem. W kościele pw. Wniebowzięcia MB klasztoru oo. Franciszkanów – Reformatów w Sądowej Wiszni pielgrzymi z Polski pozostawili kolejny dar. Tym razem była to figura Matki Boskiej Fatimskiej z różańcem, nowy mszał - dar młodych osób z wartkowickiej parafii - oraz kapa.

Z kolei w kościele pw. Wszystkich Świętych w Hodowicy, który z ogromnych zniszczeń chce odbudować grupa Polaków mieszkających na Ukrainie, w piątek 13 października po mszy oraz różańcu odbyła się pierwsza w historii wspólnoty procesja z nabożeństwem fatimskim. Do sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia z Hodowicy, w którym przez 70 lat nie odprawiały się msze, znów zaczynają ściągać pielgrzymi...

Krótki pobyt na Ukrainie zakończyło zwiedzanie Lwowa. Nie zabrakło wizyty na cmentarzu Orląt Lwowskich, Powstańców Styczniowych oraz modlitwy przy grobach sławnych Polaków, które znajdują się na łyczakowskiej nekropolii.


Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!