Rynek Praski po rewitalizacji

Rynek Praski po rewializacji (© Fot. Tadeusz Sobczak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Rewitalizacja Starego Miasta w Sieradzu ma w tym roku się zakończyć. Ostatnim etapem jest przebudowa Rynku Praskiego. Zakres prac obejmuje także rewitalizację Wzgórza Zamkowego.

Rewitalizacja Starego Miasta w Sieradzu ma w tym roku się zakończyć.Ostatnim etapem jest przebudowa Rynku Praskiego. Zakres prac obejmuje także rewitalizację Wzgórza Zamkowego.

Trzeci przetarg na wyłonienie firmyPo raz trzeci sieradzki magistrat wybiera firmę, która dokona przebudowy Rynku Praskiego oraz wykona prace na Wzgórzu Zamkowym w Sieradzu. Ta inwestycja zakończy trwającą od kilku lat rewitalizację Starego Miasta w Sieradzu.
Do tej pory odbyły się dwa przetargi. Oba w ubiegłym roku. Pierwszy został unieważniony, bo oferenci zaproponowali kwoty zbyt duże jak na możliwości sieradzkiego magistratu. W drugim przetargu został wyłoniony zwycięzca jednak po donosach konkurencji i sprawdzeniu referencji okazało się, że firma oględnie mówiąc minęła się z prawdą, chwaląc się wykonanymi wcześniej pracami. Przetarg trzeba było więc unieważnić.
Oferty na trzeci przetarg dotyczący rewitalizacji Rynku Praskiego i Wzgórza Zamkowego można było składać do 23 grudnia 2013r. W tym terminie dokumenty nadesłało dziesięć przedsiębiorstw.
- Firmy są z całego kraju. Złożone zaś oferty wynoszą od 10 do nawet 16 mln zł. My chcemy zmieścić się w kwocie 10.5 mln zł - mówi Cezary Szydło, wiceprezydent Sieradza. - W tym kryterium znajdują się trzy firmy. Obecnie jesteśmy na etapie weryfikacji ofert. Potem ogłosimy zwycięzcę. Trzeba jeszcze dać czas na ewentualne odwołania. Myślę, że umowę na rewitalizację Rynku Praskiego i Wzgórza Zamkowego podpiszemy pod koniec stycznia. Nie zmienia to faktu, że nadal aktualny jest pierwotny termin ukończenia prac. Czyli koniec listopada 2014r.

Tak ma wyglądać odnowiony Rynek Praski i Wzgórze Zamkowe

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!