Rewitalizacja Rynku Praskiego w Sieradzu. Właśnie na tę inwestycję została dzisiaj podpisana umowa w sieradzkim magistracie. Podpisy na dokumencie złożył prezydent Sieradza Jacek Walczak oraz Maciej Dobosz właściciel firmy, która wygrała przetarg.

Rewitalizacja Rynku Praskiego w Sieradzu. Właśnie na tę inwestycję została dzisiaj podpisana umowa w sieradzkim magistracie. Podpisy na dokumencie złożył prezydent Sieradza Jacek Walczak oraz Maciej Dobosz właściciel firmy, która wygrała przetarg. Jest nią FUH Maciej Dobosz w Krzepicach.

Rynek Praski, Wzgórze Zamkowe i uliczkiInwestycja warta prawie 10 mln zł dotyczy rewitalizacji Rynku Praskiego, prac na Wzgórzu Zamkowym oraz przebudowy kilku ulic. Maciej Dobosz podkreślił, że realnym jest, aby prace zakończyły się miesiąc przed terminem. Ten został określony na koniec listopada. Robotnicy mają rozpocząć prace z początkiem kwietnia. Będą się one odbywały równocześnie w kilku miejscach. Ekipa ma liczyć kilkadziesiąt osób.

- To ostatni etap inwestycji, która trwa od kilku lat. - mówi Jacek Walczak, prezydent Sieradza. - Stare Miasto już wyładniało, a za kilka miesięcy będzie jeszcze lepiej.


Więcej w czwartek w Dzienniku Łódzkim.

Komentarze (22)

Informujemy, że podczas ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość komentowania na portalu. Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Komentarze włączone zostaną w niedzielę, po godz. 22.00.

zamkowa (gość)

cala te rewitalizacja sprowadza prage do kamienia łupanego, jak tam zyć i jeżdzić autem ???? koszty napraw gigantyczne!!!!! ale co tam wazne ze walczak i betony z rady miasta zadłuzajac miato pokazuja ze cos robia !!!!!

dzidzio (gość)

Pan nowy Osiewała wart jest tyle samo co Walczak.A może i Szydło.Niech sobie ręce podadzą.
Wart pac palaca.

Stare miasto Sieradz (gość) (ERAZM)

tam nic z tym nie zrobią bo zabudowa stara traktowana jest jako zabytek. Czyli koszty remontu x 4 i więcej

Stare miasto Sieradz (gość) (M)

dokładnie wyprowadzić TIRy ze starego miasta. tiry po 30 ton jeżdżą po mostku który ma obciążenie do 15 t tylko i Policja nic sobie z tego nie robi :( . "TIRy na tory"

NOREK (gość)

TU NA ZADUPIU SIERADZA BEDZIE ULICA I CH0DNIKI WYBRUKOWANE A W POZOSTAŁEJ CZESCI MIASTA bedzie jak dzis na Zamkowej

M (gość)

Przejrzałem ten projekt. Niestety, ale to nie ma nic wspólnego z historią, z Sieradzem. Beton, kostka, kamienie, brak zieleni. Wszystko szare. To pasuje, ale gdzieś pomiędzy szpitalem, a policją, na Armii Krajowej, a nie na Pradze !!! To już wolę zielone Wzgórze Zamkowe, tylko trzeba posprzątać, oczyścić teren wokół i wyprowadzić z Pragi te tiry. Przynajmniej będzie gdzie pospacerować. Spacer po betonie dobry jest dla mutantów i awatarów !!!

Marek (gość)

Plac Wolności i Ratusz u nas w Zduńskiej to piękne miejsce ! Wy co macie sieradzaki?? chaszcze nad żegliną i slumsy na Pradze !
Nic wam ta rewitalizacja nie dała, a wszystkie firmy i tak wolą ZW !

podróżnik (gość) (nowe pokolenie)

Byłeś chociaż ba jakimś innym rynku niż sieradzki, no i może szadkowsk kołtunie? Przejedź sie do np. Łowicza. To może przestaniesz nadużywać określenia "najładniejszy w województwie".

Jacuś (gość)

POmyśl troszkę. ZABIERASZ SIĘ OD DOOPY STRONY !!! Najpierw trzeba zarobić na inwestycję, a potem wydawać. DO RZĄDZENIA TRZEBA MIEĆ GŁOWĘ - NIE WYGLĄD. CHŁOPCZE!!! wydawaj swoją kasę a nie naszą!!!!