Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rewitalizacja parku w Poddębicach nabiera tempa (ZDJĘCIA)

Krzysztof Kaniecki
Rewitalizacja parku w Poddębicach
Rewitalizacja parku w Poddębicach Fot. Krzysztof Kaniecki
Rewitalizacja parku w Poddębicach nabiera tempa. Robotnicy firmy Skanska po ukończeniu prac przy budowie centrum rekreacyjnego w Byczynie zabrali się za kolejną, niedokończoną miejską inwestycję.

Rewitalizacja parku w Poddębicach nabiera tempa. Robotnicy firmy Skanska po ukończeniu prac przy budowie centrum rekreacyjnego w Byczynie zabrali się za kolejną, niedokończoną miejską inwestycję.

Rewitalizacja parku w Poddębicach

Na początek zabrali się za układanie instalacji. W parku pracują specjalne koparki, których zadaniem jest przygotować grunt pod ułożenie w ziemi pajęczyny rur oraz kabli przy jednocześnie jak najmniejszej ingerencji w system korzeniowy parkowego drzewostanu. Lada moment powinna rozpocząć się naprawa murowanej bramy wjazdowej na teren parku, a kolejne ekipy przystąpią do sadzenia zieleni. Reszta prac uzależniona jest od pogody.

Inwestycja polegająca na rewitalizacji miejskiego parku oraz zagospodarowania nabrzeży Neru ma zostać ukończona do października przyszłego roku. Za 8,8 mln zł ma tu powstać Ogród Zmysłów z oryginalnymi elementami małej architektury, takimi jak muzyczne gniazda, echostudnie, parawany akustyczne, zapachowe siedziska, wizualne dzwonki, kolorowe fontanny, mur sensualny, mur interaktywny, megakalejdoskop, amfiteatr, huśtawki. Obszar parku zostanie podzielony na strefy wzroku, słuchu, dotyku, dźwięku, zapachu, orientacji w przestrzeni, równowagi. Prace mogły nabrać tempa, odkąd gmina pozyskała 2,3 mln zł dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Na ogłoszenie postępowania przetargowego czeka też zabytkowy poddębicki pałac. Magistraccy urzędnicy czekają jeszcze na ostateczne uzupełnienia do projektu. Jak zapewnia Piotr Sęczkowski, burmistrz gminy Poddębice, renesansowy obiekt został zabezpieczony przed zimą.

- Chcąc rozwijać turystykę, musimy sporo inwestować - mówi burmistrz. - Po to są nam odwierty i do tego celu służyć też będzie ogród zmysłów. Idealnie komponuje się on z pobliskim Zoo Safari w Borysewie, do którego prowadzić będą nadnerzańskie błonia. Nasz ostatni projekt uzyskał pozytywną opinię nie tylko członków zarządu województwa, ale wsparła go też Anna Dymna, znana z działalności na rzecz osób niepełnosprawnych aktorka z Krakowa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sieradz.naszemiasto.pl Nasze Miasto