Remont ronda narobił kierowcom bigosu. W godzinach szczytu nie da się po Sieradzu płynnie jeździć. Szczególnie na ulicach, które wyznaczone są jako objazdy. W początkowych dniach było fatalnie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Remont ronda narobił kierowcom bigosu. W godzinach szczytu nie da się po Sieradzu płynnie jeździć. Szczególnie na ulicach, które wyznaczone są jako objazdy. W początkowych dniach było fatalnie.

Policja już po paru dniach funkcjonowania objazdów dokonała zmian w oznakowaniu. Jakich? - Najważniejsza była na ulicy Nenckiego - informuje młodszy aspirant Roman Sawicki z sieradzkiej drogówki. - Teraz pierwszeństwo mają ci kierowcy, którzy skręcają w lewo, czyli w ulicę Cypriana Bazylika.

Policjanci nie ukrywają, że szykują się kolejne zmiany. Wydłużony ma być czas trwania zielonej strzałki na sygnalizatorze świetlnym, który ustawiony jest przy zbiegu alei Grunwaldzkiej z ulicą POW. To miejsce, gdzie pojazdy skręcają w stronę Kalisza. Obecnie na zielonym świetle przejedzie co najwyżej z pięć aut. To tamuje ruch.

- Słabe jest też oznakowanie informujące o konieczności skrętu w ulicę Sarańską dla jadących od strony Warty - zauważa pan Piotr, który jeździ dostawczym busem. - Znak pojawia się tuż przed skrętem. To za późno. Przydałby się na szczycie wiaduktu, albo jeszcze wcześniej.

- Poprawimy i to jak najszybciej - obiecuje Roman Sawicki. - Zresztą, jeśli kierowcy zauważą jakieś niedociągnięcia, niech nas koniecznie o tym informują. Wystarczy zadzwonić albo zatrzymać pierwszy samochód policyjny i powiedzieć o spostrzeżeniach.

Pan Michał zauważa , że uruchomiono przejazd z ulicy Łokietka do Jana Pawła II. To skrót dla jadących z Kalisza na Wrocław. Jeździ się obok dworca PKS kawałkiem jezdni, który jest w fatalnym stanie. Jak informuje nas Jarosław Tomczyk z sieradzkiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, jest szansa na wyasfaltowanie owego kawałka w przyszłym roku. Wtedy planowany jest remont części Jana Pawła II.


Kto, za ile remontuje rondo?
Remont ronda, a przy okazji ul. Sienkiewicza od mostu na Warcie, pochłonie około 22 mln zł. Prace mają trwać do końca lipca 2010 roku. Sam remont ronda powinien zakończyć w listopadzie 2009 r. Obecnie zamknięte są ulice wjazdowe na rondo od strony Poznania i Kalisza oraz Warty i Turku. Za około dwa miesiące zamknięty będzie wjazd od strony Wrocławia. W każdej chwili nieprzejezdna może być ul. Kościuszki. Głównym wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych z Czartek koło Sieradza. Prezesem firmy jest kobieta - Krystyna Walczak.


Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!