Puchar Świata Seniorów w Arenie Lodowej w Tomaszowie Maz. Na początek dobry wyścig Artura Wasia [NA ŻYWO, ZDJĘCIA]

Andrzej Wdowski
Andrzej Wdowski/PZŁS
Biegami na 500 m wśród zawodników grupy B zainaugurowane zostały dzisiaj (7 grudnia) zawody Pucharu Świata Seniorów w łyżwiarstwie szybkim w Arenie Lodowej w Tomaszowie Maz. Bardzo dobrze spisał się w nich najlepszy polski sprinter Artur Waś, który wywalczył trzecie miejsce.

Ci, którzy z różnych względów nie mogli pojawić się w Arenie, aby na żywo śledzić zmagania panczenistów, także z tomaszowskiej Pilicy, mogli obejrzeć bezpośrednie relacje z zawodów w TVP Sport.
Dzisiaj (7 grudnia) bezpośrednia transmisja rozpoczynała się od godz. 13.30.

W programie dzisiejszego (piątek, 7 grudnia) dnia były biegi na 500 i 1000 m kobiet i mężczyzn oraz biegi drużynowe kobiet i mężczyzn w grupie A.

Z Polaków najlepiej zaprezentowali się Natalia Czerwonka i Piotr Michalski, którzy startując w grupie najlepszych, a więc w A w biegach na 1000 m zajęli odpowiednio dziewiąte i dziesiąte miejsce.

Czerwonka mogła czuć wielkie wsparcie kibiców, którzy na trybunach rozwiesili olbrzymią flagę z jej nazwiskiem. – Jestem bardzo szczęśliwa po tym starcie, bo ta flaga na trybunach bardzo mnie zaskoczyła. Bardzo bym nie chciała, żeby to moje 9. miejsce było najwyższym w ekipie, bo mamy wielu bardzo dobrych zawodników. Zdradzę, że Zbyszek Bródka wygląda, że jest w gazie, więc trzymam za niego kciuki – mówiła Czerwonka, wyraźnie wzruszona po swoich występach.

– Mam za sobą jedenaście lat startów w Pucharze Świata i nigdy czegoś takiego nie doświadczyłam, bo w czasie wyścigu czułam wsparcie i ogromny doping kibiców. Bardzo bym chciała, żeby w przyszłym sezonie Tomaszów Mazowiecki też dostał Puchar Świata – dodała panczenistka z Lubina.

Dobrze pobiegły również Polki w wyścigu drużynowym. Jechały w jednej parze z Włoszkami. Przegrały co prawda ten wyścig, ale ostatecznie sklasyfikowane zostały na pozycji szóstej. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Polki też zajmują szóstą lokatę. W drużynie jechały: Natalia Czerwonka i dwie tomaszowskie Karoliny - Bosiek i Gąsecka. Panowie ukończyli zmagania na jedenastym miejscu.

Polskich i zagranicznych zawodników wspierała liczna grupa młodzieży ze szkół podstawowych nr 1, 8 i 12, która na trybunach zjawiła się ze św. Mikołajem. Wcześniej obdarowana została przez niego cukierkami. Młodzież przyszła fajnie przebrana, z trąbkami, piszczałkami i transparentami z nazwiskami zawodników, była na trybunach widoczna i głośna.

W gronie trenerów zagranicznych ekip znalazł się tomaszowianin, świetny przed laty zawodnik, uczestnik mistrzostw Europy, świata i igrzysk olimpijskich Paweł Abratkiewicz, który opiekuje się kadrą narodową Rosji. W tym sezonie odpowiadać będzie za wyniki panczenistów specjalizujących się na średnich i długich dystansach oraz za drużynę. Znajomi z Tomaszowa Maz. mieli okazję żeby sobie z nim trochę porozmawiać.

Zamieszczamy dokładny program telewizyjnych relacji z każdego dnia pucharowych zmagań i program Pucharu Świata na cały weekend.