PSL przedstawił w Sieradzu liderów list do sejmiku.Protest rolników (ZDJĘCIA)

Sieradz był w niedzielę gospodarzem Konwencji Wojewódzkiej Polskiego Stronnictwa Ludowego. Gościem konwencji był Władysław Kosiniak-Kamysz.

Przed Starostwem Powiatowym w Sieradzu, gdzie spotkali się Ludowcy protestowali natomiast przedstawiciele Unii Warzywno-Ziemniaczanej wraz ze swoim liderem Michałem Kołodziejczakiem. Niektórych z protestujących wylegitymowała policja, a ci z kolei zrzucili z przyczepy samochodowej kilka ton kapusty.
Podczas konwencji poznaliśmy także „jedynki” list PSLw jesiennych wyborach samorządowych do sejmiku województwa łódzkiego. W Łodzi na czele listy Henryk Siemiński, prezes Zarządu Miejskiego PSL w Łodzi.
W okręgu skierniewicko-rawskim na czele Dariusz Klimczak, prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL od 28 stycznia 201r roku i jednocześnie wicemarszałek województwa łódzkiego. Liderką okręgu sieradzkiego jest, czego zresztą można było się spodziewać, Jolanta Zięba-Gzik, członek zarządu województwa łódzkiego. W Piotrkowie Trybunalskim na czele Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego. Za to liderem okręgu łowicko-zgiersko-kutnowskiego został radny tegoż sejmiku Dariusz Szpakowski.
Sieradzka konwencja była także okazją do przedstawienia kandydatów PSLz województwa łódzkiego, którzy wystartują w wyborach na wójtów i burmistrzów. - Wszyscy nasi kandydaci są stąd, z tej ziemi, nie są to żadni spadochroniarze - podkreślał Władysław Kosianiak-Kamysz.
Na konwencji przedstawiono także program z którym Ludowcy idą, co zresztą podkreślają, samodzielnie do wyborów. - Stawiamy na rozwój dzieci i młodzieży, ale też pamiętamy o seniorach - mówił prezes PSL. - Dlatego sztandarowym naszym projektem jest emerytura bez podatków. Oświadczam też, że nie wyjedziemy z nikim w koalicję, kto nie podpisze się pod tym projektem.
Ciekawym projektem jest bez wątpienia e-tornister. Według Ludowców dzieci nie powinny nosić do szkoły tornistrów lecz tablet, który ma zastępować książki oraz zeszyty. Obiecują także bezpłatny posiłek dla każdego ucznia oraz bezpłatną komunikację. Ważnym elementem programy są tzw. Reymontówki, czyli świetlice wiejskie i miejskie. Pierwsze z nich już są otwierane.

Dariusz Piekarczyk

  • Polska Dziennik Łódzki
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

17.09.2018, 23:32

Klimczak może zrozumie ze interes własny czyli zatrudnianie młodych a zapominanie o starszych PSL owcach przyniesie mu owoc pożegnania się z fucha na która nie zasłużył ,bo to cienki bufon przez niego przegramy w łódzkim

17.09.2018, 23:21

A co z ASF-em? Tyle było pyskowania przed wyborami i co?
Co z odszkodowaniami za suszę i szacowaniem szkód łowieckich?
Wyprzedaliście jako AWS polskie przetwórnie, cukrownie i jeszcze macie czelność robić takie chucpy i kłamać, że to nie wy? Myślicie, że ludzie tego nie widzą?

17.09.2018, 22:20

PSL ZSL WOOON !!!!!!!!!!

17.09.2018, 21:00

Oj zaboli was wyałtowanie z Sieradzkiej polityki na wieki wieków,zsl-owska szajko

17.09.2018, 16:38

Fałszowane wybory koniec!

17.09.2018, 15:20

BRAWO PSL! NIE ODPUSZCZAĆ SPRZEDAWCZYKOM Z PISU! POKAZYWAĆ NA KAŻDYM KROKU ICH KŁAMSTWA I MANIPULACJE! NIE ODPUSZCZAĆ!!!

17.09.2018, 15:12

jak zwykle merytorycznie - główny postulat zjednoczonej łopozycji totalnej.

17.09.2018, 15:09

co z tego, że dał - jedną ręką dał a zaraz drugą zabrał! a teraz pogłówkuj o co chodzi.

17.09.2018, 14:25

Milion złotych odszkodowania – tyle poznański sąd przyznał Katarzynie, którą w dzieciństwie gwałcił ksiądz Roman B. – Ona ma teraz 24 lata, podejmuje prace, ale cały czas wymaga terapii. Do końca życia

17.09.2018, 13:15

PSL miał w ostatnim dwudziestoleciu od 5 % do 8% poparcia ok.18 do 30 mandatów.Jak na tak małe zaufanie wyborców zwłaszcza na wsi,która bezrozumnie poparła obce ideowo partie w tym PiS to aż dziwne,że zrobiło tyle dla polskiej wsi i polskiej prowincji.Dziś ci,którzy głosowali na żabę-babę chcą Kosiniaka rozliczać. Dajcie jego partii tyle poparcia ile PiS-owi i wtedy krzyczcie i rozliczajcie.Jak można porównywać działania obozu starego kawalera,który ma ponad 350 szabel w sejmie +ponad 60 szabel w senacie +uległego prezydenta do partii ludowej,która zręcznie pomnażała moc swych wyborczych głosów,popełniając wiele błędów zmuszona do kompromisów dla ocalenia KRUS,handlu z Rosją,wieku emerytalnego dla rolników-55 i 60 lat itp.

17.09.2018, 13:05

Zaraz PiS powie, że kosiniakowe dał morawiecki

17.09.2018, 12:37

Seniorzy, dzieci a gdzie był PSL przez tyle długich lat, polował na białe
niedźwiedzie czy u władzy. Nagle politycy tej partii doznali olśnienia, a przecież
jeszcze chwilę temu twierdzili, że na nic nie ma pieniędzy, ale dla swoich
zawsze były i są.

17.09.2018, 11:16

47 WPISÓW NA NIE POD "ZSL WON" ?TYLKO TYLU WAS JEST W SIERADZKIEM?CAŁE SZCZĘŚCIE ALE I TAK ZA DUŻO MORD W POWIATOWYM KORYCIE Z KONFITURAMI.ODCINAMY WAS WSZYSTKICH PRZY URNACH

17.09.2018, 11:14

Sprawa księdza Romana B. ze zgromadzenia Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej została nagłośniona w ub. roku. Duchowny miał wywieźć od rodziców 13-letnią wówczas Katarzynę, więzić ją i gwałcić przez kilkanaście miesięcy. Mimo że zapadł wyrok skazujący w tej sprawie, Roman B. pozostał księdzem

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-poznan-milion-zl-zadoscuczynienia-od-kosciola-dla-kobiety-gw,nId,2632291#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

17.09.2018, 11:09

na nasze szczęście psl na nic już nie ma wpływu i myślę, że już miał nie będzie

17.09.2018, 09:09

Precz z PiS-em

17.09.2018, 07:41

HORTEX ,WINIARY K.KALISZA i wiele innych zakładów przetwórczych wyprzedali politycy spod znaku AWS(czytaj PiS + PO -obecnie Ziemia Sieradzka) i nie zakrzyczy tej prawdy ani przyczepa niejadalnej chińskiej kapusty ani 15 wynajętych krzykaczy.

16.09.2018, 23:54

A co z ASF-em? Tyle było pyskowania przed wyborami i co?
Co z odszkodowaniami za suszę i szacowaniem skód łowieckich?
Wyprzedaliście jako AWS polskie przetwórnie, cukrownie i jeszcze macie czelność robić takie chucpy i kłamać, że to nie wy? Myślicie, że ludzie tego nie widzą?

16.09.2018, 23:14

Trollom płacą 2 zł od komentarza, 20 zł od założonego wątku na forum. Ile płacą za strajkowanie? Ropę do ciapka dają czy trzeba mieć swoją?

16.09.2018, 19:25

HMMM. AUtOR ARTYKUŁU ....... PAN DP i kto jak kto ale ten pan redaktor .... chyba ??? jeszcze mąż ..... prestożowej urzedniczk, krórej zarząd psl daje prace w s ......e i ....???? wynagrodzenie pisze taki tytuł dla tego artykułu !!! tj, - PS"krzyż"L. Nie wierzwę , że to prawda - jednak to fakt.