Kampanię przeciw szkolnej agresji przeprowadziła SP nr 6 w Sieradzu. Placówka do udziału zaprosiła inne podstawówki – wszyscy spotkali się na Szkolnym Dniu Bez Agresji, w trakcie którego nastąpiło podsumowanie przeprowadzonych w trakcie akcji działań.

„Szóstka” profilaktycznie działania prowadzi systematycznie od kilku lat. W tym roku kampania obejmowała przeprowadzenie Międzyszkolnego Konkursu Profilaktycznego „Mój sposób na powstrzymanie agresji/przemocy”. Pożyteczne zmagania podzielone były na dwa etapy. W pierwszym uczestnicy wykonywali prace plastyczne, w drugim przygotowywali teatralne scenki poświęcone tematyce konkursu.
Kto zdobył laury w konkursie plastycznym? W kategorii klas I-III: pierwsze miejsce - Weronika Kolasińska (SP nr 6), drugie ex aequo - Daria Pawlik, Julia Rybak i Oliwia Woltanka (SP nr 1 w Sieradzu) oraz Klaudia Dobrzyńska (SP nr w Sieradzu), a trzecie (też ex aequo): Robert Ciepłuch (SP nr 6) i Julia Świniarska (Katolicka Szkoła Podstawowa w Sieradzu).
W kategorii uczniów klas IV-VI: I miejsce -Paulina Perdek i Karolina Tokarska (SP nr 6), II miejsce ex aequo: Krzysztof Wolniewicz (SP nr 6 ) i Bartosz Piechota (SP nr 6), a trzecie też ex aequo: Krzysztof Łężak (SP nr 1) i Bartłomiej Kuś (SP nr 10).
II etap polegający na odegraniu scenek został przeprowadzony podczas podsumowania konkursu. Jury najwyżej oceniło prezentacje SP nr 9, SP nr 6 oraz SP nr 4 w Sieradzu. Nagroda specjalna po podliczeniu wszystkich wyników została w rękach gospodarzy. Drugie miejsce zdobyła „dziewiątka”, a trzecie „czwórka”.
Szerzej niebawem w papierowym wydaniu naszej gazety.

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ma (gość)

Jedno nie wyklucza drugiemu. Co do mediów zgadzam się, popieram jednak wszelkiego rodzaju akcje, które mają na celu kształtować pozytywne wzorce i zachowania wśród młodych ludzi. Ta jest jedną z nich.

Darek75 (gość)

Takie akcje są zbędne!!!
Wystarczy wyeliminować negatywne wzorce ze środków masowego przekazu i z życia.