Ksiądz Marian Bronikowski Ksiądz Marian Bronikowski

Ksiądz Marian Bronikowski (© Fot. Paweł Gołąb)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Prestiżowa nagroda dla księdza Bronikowskiego. Ksiądz prałat Marian Bronikowski, proboszcz parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Sieradzu laureatem nagrody im. ks. Romana Indrzejczyka za rok 2012.

Prestiżowa nagroda dla księdza Bronikowskiego


Nagrodę przyznała Polska Rada Chrześcijan i Żydów. Uroczystość jej wręczenia zaplanowano na 20 stycznia 2014 roku w Sieradzu, podczas Dni Judaizmu.
Kapituła, jak informuje Katolicka Agencja Informacyjna, doceniła fakt, iż ksiądz Marian Bronikowski, jako jeden z nielicznych proboszczów rzymsko-katolickich, organizuje w swojej parafii uroczyste obchody Dnia Judaizmu. Współpracuje ponadto ze społecznością żydowską, zwłaszcza łódzką. Organizuje też liczne spotkania, wystawy, koncerty przybliżając sieradzanom judaizm oraz żydowskie korzenie chrześcijaństwa.
- Nagroda imienia wieloletniego członka naszej Rady, naszego przyjaciela świętej pamięci księdza Romana Indrzejczyka ma wyrażać naszą wspólną, chrześcijan i Żydów, wdzięczność tym osobom, które w sposób szczególny angażują się w pojednanie i dialog chrześcijańsko-żydowski, ale także stanowią wzór do naśladowania dla innych. Że jednak można. Że jednak warto. I że jednak trzeba – mówi Bogdan Białek, współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.- Bardzo wysoko cenimy sobie postawę ks. Bronikowskiego, jego zaangażowanie, bezkompromisowość i prawdziwie ewangeliczną postawę pełną miłości bliźniego, otwartości na Innego, szacunku dla godności każdego człowieka. To wzór prawdziwego kapłana żyjącego swoim powołaniem.
Nagroda im. ks. Romana Indrzejczyka to honorowe wyróżnienie przyznawane przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów chrześcijańskim osobom konsekrowanym, które legitymują się dokonaniami, działalnością, a także postawą życiową czy niezłomnością charakteru i przyczyniły się istotnie do rozwoju dialogu i współpracy chrześcijań sko-żydowskiej i polsko-żydowskiej. W 2012 roku aureatem Nagrody za 2011 r. był ks. Stanisław Bartmiński z Krasiczyna.

Z regionu

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

KORWIN (gość)

JAK POLSKI KSIĄDZ MOŻE BRATAĆ SIĘ Z ŻYDAMI, A BRONIKOWSKI TEN ANTYCHRYST KOBIECIARZ I PIJAK SPRZEDAJE SIĘ ŻYDOM ZA SREBRNIKA.PRZYNOSI WSTYD I HAŃBĘ POLSKIEMU KOŚCIOŁOWI

Goodi (gość)

Czy to ten sam ksiądz, który podobno chciał handlowac miejscami na cmentarzu parafialnym pod płaszczykiem ochrony zabytków?

pasażer TLK (gość)

PKP nie ma pieniędzy w swoim budżecie więc proboszcz za darmo nie poświęci. Zresztą poświęcił knajpę Potapskiego i zobaczcie jak to się skończyło. Więc może lepiej nie...

Łukasz (gość)

Czy ta nagroda to kasa o której proboszcz mówi na każdym kazaniu, czy menora stojąca za proboszczem? A kiedy ksiądz proboszcz zacznie coś robić dla nas, Polaków?
W każdym razie biskupstwo jest już w zasięgu ręki. Wszak to Żydzi po ukrzyżowaniu Chrystusa rządzą i światem, i naszą Ojczyzną.