Pogoń Zduńska Wola - Warta Sieradz w Pucharze Polski [zdjęcia]

Agnieszka Olejniczak
Warta Sieradz nie dała szans Pogoni Zduńska Wola w meczu półfinałowym Pucharu Polski. Drużyna gości wygrała zdecydowanie na boisku w Zduńskiej Woli.

Spotkania półfinałowe Pucharu Polski rozegrano w środę. Pogoń Zduńska Wola podejmowała na swoim boisku Wartę Sieradz. Mecz zakończył się wynikiem 1:4, co wcale nie oznacza, że było to dla sieradzan łatwe spotkanie.

Na boisku spotkały się wprawdzie drużyny, które dzielą aż dwie klasy rozgrywek, ale Pogoń w sieradzkiej okręgówce jest liderem. Warta, klub z trzeciej ligi na początku spotkania musiała przełknąć gorzką pigułkę, gdy już w ósmej minucie Rafał Mordon pokonał jej bramkarza i dał Pogoni Zduńska Wola prowadzenie 1:0.

Taki wynik utrzymał się aż do 35. minuty. Wtedy sieradzanie wyrównali na 1:1, a piłkę do siatki posłał lobem za kołnierz bramkarza Pogoni Marcin Kobierski. Drugiego gola dla Warty zdobył Kamil Pluta. Z wynikiem 1:2 zawodnicy zeszli do szatni, bowiem bramka padła w 45. minucie.

Po przerwie Warta Sieradz zaczęła od zmian w składzie, a jej zawodnicy ostrzej przycisnęli drużynę Pogoni. W końcu sieradzanie podwyższyli na 1:3, a bramkę strzelił Jarosław Szyc w 68. minucie. Piłkarze Warty cieszyli się jeszcze raz z celnego strzału. Na 1:4 ustalił wynik meczu zdobywając drugiego gola dla Warty Marcin Kobierski, tym razem w 73.minucie meczu.

Równocześnie ze spotkaniem w Zduńskiej Woli rozgrywano także mecz pucharowy w Warcie, gdzie Jutrzenka grała z LKS Kwiatkowice. W tym spotkaniu lepsza okazała się drużyna z powiatu łaskiego. Mecz zakończył się identycznym wynikiem, jak w Zduńskiej Woli. Gospodarze przegrali 1:4.

W następnej rundzie Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim Warta Sieradz i LKS Kwiatkowice zagrają wiosną.