Obradowali złoczewscy radni [ZDJĘCIA]

Obradowali złoczewscy radni. Podczas ostatnich obrad Rady Miejskiej w Złoczewie rajcy podziękowali za pracę długoletniej pracownicy złoczewskiego magistratu. Krystyna Gandziarska, która od 1983 roku zajmowała się sprawami rady miejskiej, przechodzi właśnie na emeryturę.

Obradowali złoczewscy radni. Podczas ostatnich obrad Rady Miejskiej w Złoczewie rajcy podziękowali za pracę długoletniej pracownicy złoczewskiego magistratu. Krystyna Gandziarska, która od 1983 roku zajmowała się sprawami rady miejskiej, przechodzi na emeryturę.
Podczas obrad omawiany był m. in. temat powrotu do Złoczewa punktu energetycznego. Szerzej o tej sprawie niebawem w tygodniu Nad Wartą.

Tadeusz Sobczak

  • Polska Dziennik Łódzki
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

02.11.2017, 15:38

Proponuję temat następnej sesji: Co dalej z ZOF? Niech się mieszkańcy Złoczewa porządnie zmobilizują i przygotują konkretne pytania do pani burmistrz w kontekście dzisiejszej publikacji pt. Obszary funkcjonalne - ładna nazwa i nic poza tym. Miejskie obszary funkcjonalne pod lupą. Współpraca gmin pozostawia wiele do życzenia. Cztery strony lektury na temat, pod linkiem: http://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/miejskie-obszary-funkcjonalne-pod-lupa-wspolpraca-gmin-pozostawia-wiele-do-zyczenia,99778.html

31.10.2017, 21:45

Gminami w Polsce zarządza przede wszystkim kasta nauczycieli. Są przecież ,,piśmienni’’ mają dużo wolnego czasu i nosa do samorządowego interesu. To oni w III RP zwietrzyli, gdzie na prowincji są konfitury. Rady miast i gmin, aż kipią od nauczycielskiego stanu, bo poukładani, (jak to się mówi w ich żargonie) z wójtami, burmistrzami, starostami i ,,byznesem’’, no to dzielą i rządzą w imię oportunizmu i prywaty. Te nędzne wartości zaszczepiają dzieciom w szkołach, przy wsparciu ,,nobliwych’’ i ,,spolegliwych’’ radnych w różnorakich komisjach. A wychowankowie tak pojętej ,,transformacji’ już dorośli i w lot pojęli, co znaczy oportunizm i prywata. Oczywiście nie wszystkim się powiodło. Tzw. nieudacznikom niewiele, a właściwie nic się nie może udać, bo przecież konfitur dla wszystkich nie wystarczy konfitur. Dodatkowo dotyka ich ,,negatywna’’ selekcja ,,władzy’’ samo – rządowej, a więc won na margines. Tzw. emigrantów nie ma sensu brać pod uwagę, bo już dawno wzięli doopy w troki i wyjechali. Nawet, jak wyjechali na zmywaki, to i tak lepiej żyją, jak w upadającym Złoczewie. No, ale pozostała jeszcze silna grupa tzw. swojaków, którzy wzięli przykład ze swoich ,,wychowawców’’. Na razie to ,,rezerwa’’, która siedzi z boku i czeka, kiedy ,,zasili armię’’ urzędników, samorządowców i biznesmenów, korzystających z dobrodziejstw koryta. Koło się zamyka, bo dopuściliśmy, żeby się taki właśnie ,,podział’’ zmaterializował w Polsce.

31.10.2017, 18:23

Tak sie zastanawiam skąd tu tyle nienawiści, kłamstwa, fałszu i obłudy ? !

31.10.2017, 14:29

To kto według Ciebie jest odpowiednią osobą jeśli nie kowalczyk, Paprota, Wieczore, może Jadzia? Tu nie widać dobrych kandydatów

31.10.2017, 14:14

a on z kim trzyma ??? śmieszy mnie że w ogóle jest brany pod uwagę, podajcie mi proszę jego historie zawodową, ma jakąś ?? gminie potrzeba dobrego managera z doświadczeniem który nie będzie potrzebował zastępców ani radnych bezradnych tylko za przyzwoitą zapłatę zbilansuje budżet i wyprowadzi go na plus, o ludziach typu wieczorek paprota czy kowalczyk nawet nie bede sie wypowiadał bo szkoda czasu

31.10.2017, 13:56

Ważny jest burmistrz, ale według mnie, większe znaczenie ma mądra rada. Rada, która nie pozwoli na przekręty i nie pójdzie w układ. Wtedy burmistrz musi się podporządkować. Wybierajmy mądrych radnych, takich, którym własne interesy nie przesłaniają idei pracy społecznej.

31.10.2017, 13:29

Ciekawe, dlaczego typujecie na forum z nazwiska, tylko takich, o których już powszechnie wiadomo, że nie można było i nadal nie będzie można liczyć. Przecież żadna z wymienionych osób nie ma nawet pojęcia, koncepcji i woli, żeby wydźwignąć Złoczew z długów i totalnej już zapaści gospodarczej. Złoczew może uratować tylko wolna elekcja z udziałem wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy, podczas, której trzeba wybrać burmistrza i radę spoza wszelkich układów. Jeżeli się nie zrobi faktycznie wolnych wyborów, to nadal Mieszkańców Złoczewa będzie łudził taki burmistrz, któremu wyłącznie będzie chodziło o stołek. Czy w Złoczewie nie ma już przytomnych osób, którzy potrafią zintegrować mieszkańców i zarządzać naszym historycznym miastem na miarę XXI wieku? Upadłość zbliża się wielkimi i szybkimi krokami, bo wkrótce Pałac odbiorą spadkobiercy prawni, a następna sesja rady odbędzie się na ławkach wokół stawu Bania.

31.10.2017, 12:30

Wieczorka wszyscy znamy a skąd się wziął Kowalczyk i gdzie mieszka Jak tłumaczy mieszka w gminie Złoczew -może ktoś wie gdzie i gdzie mieszkał wcześniej

31.10.2017, 08:17

Wieczorek to najsłynniejszy kameleon polityczny w naszej gminie. Współpracował z Kucharskim-SLD wiernie służył Aleksandrowiczowi PSL potem Solidarna Polska a teraz PIS????? Tak zachowują się sprzedawczyki

31.10.2017, 02:10

No to się zdziwisz jak Jadwiga wygra wybory.

30.10.2017, 22:18

Dominik raczej jest przekonany ze wygra stary układ. Przecież widzi z kim mu przyszło współpracować, głupi nie jest

30.10.2017, 22:16

Nie wiem kogo poprze, on nie chce startować na burmistrza i ja to słyszałem już od kilku osób - raczej jest przekonany, że pozostanie stary układ przy władzy. Zgadzam się trochę z nim bo tu takie osoby jak Wieczorek czy Paprota tego nie rozwalą

30.10.2017, 21:53

poinformowany -mam nadzieję że Drzazga nie poprze Wieczorka bo dużo na tym straci. To co ten furiat wyprawia na sesjach to przechodzi ludzkie pojęcie.Jak słucham nagrań to zastanawiam się po co on tam chodzi,chyba sobie pogadać bo nic z tej jego głupawej gadki nie wynika.Powinno się karać radnych którzy piep..ą a nic nie robią.Nie po to się na nich głosuje żeby wysłuchiwać dyrdymałów.Wystarczy że już burmistrzowa opowiada głupoty jak to mamy ELDORADO w gminie

30.10.2017, 20:50

Może masz rację co do Drzazgi ale większość mieszkańców naszej gminy ma dość biznesmenów na naszym terenie i nie wiem czy nie odbije mu się to czkawką. Kolejny biznesmen który może mieć kolejny interes do załatwienia. Ślizgi temat.

30.10.2017, 20:39

Oj, paprotka, paprotka...........

30.10.2017, 18:58

Nie promuje, tylko mam informację z bliskiego otoczenia Dominika, wiem, że rożważa poparcie kogoś w wyborach, ale startować na burmsitrza nie bedzie na 100% i kładę tutaj każde pieniądze, możemy się założyć, wchodzisz? a co do Misztala, to łodzki polityk, biznesmen, sponsor jednego z łodzkich klubów

30.10.2017, 18:37

Ciekawe, dlaczego nikt i nic nie pisze o paprocie, oczywiście o Katarzynie. Czyżby większość tych wpisów było jej autorstwem ? Wszak od lat wiadomo, że najbardziej boi się i nienawidzi nie kogo innego, tylko pana wieczorka. I ciekawe, ile w jej osobowości jest zazdrości, nienawiści, podłości, a ile ludzkiej miłości ?

30.10.2017, 17:27

a jak na dezinfotygodniu sięgo promuje hoohooohooo ciekawe dlaczego ??

30.10.2017, 17:13

Oj ktoś tu promuje Drzazgę oby go Aleksandrowicz nie zjadł nosem.Chyba twoje info jest słabe ale może to i lepiej.Informacja rzecz cenna zwłaszcza informacja prawdziwa.

30.10.2017, 14:53

wiem, że Wieczorek idzie na burmistrza, podobnie Kowalczyk . . . Drzazga nie bierze nawet faktu startowania na burmistrza pod uwagę . . . Chcą go do powiatu, ewnetualnie pewnie jakiś stołek w urzędzie. Kowalczyk boi się ciagle sprawy jego zamieszkania a Drzazgę tylko namówić może Misztal - który takiego aleksandrowicza zjada nosem. . . Kasia 12 lat w powiecie i chyba jej starczy.

30.10.2017, 14:34

Kowalczyk Wieczorek i Drzazga. Wszyscy ze sobą powiązani. Ciekawe co z tego wyniknie.

30.10.2017, 13:57

chyba cie bóg opuścił

30.10.2017, 13:29

Czy zloczewiakom mowi cos nazwisko Pana Misztala z Łodzi? Jeśli nie to oewnie niedługo zacznie.

30.10.2017, 13:27

Kowalczyk i Wieczorek na burmistrza, Drzazga do powiatu, a Kasia co? Czemu tak spadła pozycja Kaski W PiS?

29.10.2017, 17:57

Czas Najwyższy odpolitycznić samorządy. W Złoczewie nie może być przyzwoleń na Jadzie, Andrzejków, Jurków i innych, którzy poza populistycznymi obiecankami nic nie potrafią, rzekomo nie mogą, bo naruszyliby interesiki sitwy, albo im się zwyczajnie nie chce. Dość eksperymentów!. Teraz pilnie potrzebny jest burmistrz - manager spoza wszelkich układów, który przede wszystkim potrafi zarządzać w interesie wszystkich mieszkańców gminy i miasta. Jeżeli nie ma w Złoczewie takiej osoby, to czas na Komisarza, który twardą ręką skończy z koteriami, bełkotem na sesjach i bajzlu, z którego nie możemy się wykaraskać od czasu tzw. transformacji.