Kolorowa mediateka PBP zaprasza dzieci od ubiegłego tygodnia Kolorowa mediateka PBP zaprasza dzieci od ubiegłego tygodnia

Kolorowa mediateka PBP zaprasza dzieci od ubiegłego tygodnia

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Bibliotekę jak z bajki dostali do dyspozycji najmłodsi, którzy zaglądają do powiatowej książnicy w Sieradzu. Placówka zrealizowała właśnie projekt "Nasza mediateka na wszystkie dzieci czeka", dzięki któremu przebudowano czytelnię dla najmłodszych, a do tego powiększono magazyny w części dla dorosłych. Inwestycja kosztowała 238 tys. zł. Pieniądze na ten cel pochodziły z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dzieci oraz ich rodzice mogą się cieszyć m.in. z nowego wystroju, dodatkowych stanowisk komputerowych, kącika edukacyjnego i miejsca dla najmłodszych. PBP liczy, że to zachęci nowe osoby do korzystania ze zbiorów biblioteki, także multimedialnych. - Taki przyświecał nam cel - przekonuje Janina Andryszczak, dyrektor placówki. - Wiadomo, że do ładniejszych pomieszczeń zagląda się chętniej.

Zapowiadane są nowe formy pracy. Dyrektor PBP zachęca młodych ludzi, którzy pomagają kolegom poprzez udzielanie korepetycji, by organizowali je właśnie tutaj. - Myślimy też o kąciku dla mam z lekturą mówiącą o wychowaniu dzieci. Biblioteka w obecnych czasach nie może ograniczać się tylko do samego wypożyczania książek. Czytelnika trzeba zachęcać także w inny sposób.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: