Polskie Linie Lotnicze LOT i Lotnisko Chopina udostępniają obszary, do których nie dotarła jeszcze żadna telewizja. Tajniki funkcjonowania branży lotniczej, stresujące sytuacje i... przedziwne przesyłki możecie oglądać w każdą środę o godz. 22 na Discovery Channel.

Cała produkcja ma zaledwie sześć odcinków, ale uwierzcie na słowo, że to w zupełności wystarczy, aby poznać zakamarki Lotniska Chopina, a także emocjonujące sytuacje, z jakimi spotykają się na co dzień jego pracownicy. - „Operacja: lot” to seria, z której jesteśmy bardzo dumni. Udało nam się przekonać Lotnisko Chopina oraz Polskie Linie Lotnicze LOT, aby nam zaufali i zezwolili na pokazanie obszarów dostępnych na co dzień tylko dla nielicznych. W ten sposób mogliśmy pokazać kulisy ich działań. Nie jest łatwo przekonać firmy, by odkrywały swoje tajemnice przed kamerami, tym bardziej w tak skomplikowanej i delikatnej branży, jaką jest branża lotnicza. Same procedury i działania operacyjne są niezwykle złożone. Do tego musimy uwzględnić kwestie bezpieczeństwa pasażerów na wielu płaszczyznach - mówi Marcin Ziółek, Channel Director Factual, Discovery Networks CEEMEA i dodaje: Nasza ekipa musiała pracować na „żywym organizmie”. Nie ma bowiem możliwości wstrzymania prac lotniska, wyłączenia czy wstrzymania remontów statków powietrznych, ze względu na nagrania zdjęć do programu Discovery. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że doszło do realizacji drugiej serii. Udało nam się znaleźć bardzo interesujących bohaterów, przez których pokazujemy ten magiczny, a przy tym niezwykle wymagający i pasjonujący świat lotnictwa.

Na lotnisku pracuje aż osiem tysięcy osób, wśród nich jest Dorota Kornaszewska kierownik zmiany hub-u LOT-u, którą możemy poznać w serialu. To ona odpowiada za opiekę nad tysiącami pasażerów dziennie. Nierzadko zmaga się z ich frustracją i niezadowoleniem. Musi działać szybko i sprawnie, kiedy okazuje się, że odwołano lot, brakuje miejsc w samolocie, czy pojawia się nietypowy bagaż. Na co dobrym przykładem jest dwumetrowe drzewo, które pasażerka chce zasadzić w Armenii... W programie zobaczymy także realizację marzeń młodych pilotów o pracy w przestworzach, a także poznamy specyfikę pracy przy skomplikowanych operacjach technicznych, jak wymiana silników w samolocie (na ostatnią chwilę).

Te i wiele zaskakujących sytuacji możecie zobaczyć w produkcji Discovery. Emisja Operacji Lot 2 w każdą środę o godz. 22 na Discovery Channel.


Zobaczcie też: Cacofonia Milano. Biznes dwóch sióstr ze sztuką w roli głównej [ZDJĘCIA, WIDEO]


Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!