Koncert kolęd w Zadzimiu. Tym razem miejscowej orkiestrze dętej towarzyszył chór i kapela z Bałdrzychowa. Koncert odbył się w kościele pw. św. Małgorzaty w Zadzimiu. W niedzielę zadzimscy muzycy dadzą kolejny koncert. Tym razem w kościele w Małyniu.

Koncert kolęd w Zadzimiu. Tym razem miejscowej orkiestrze dętej towarzyszył chór i kapela z Bałdrzychowa. 12. edycja koncertu odbyła się w kościele pw. św. Małgorzaty w Zadzimiu.

- Co roku staramy się zapraszać jakiegoś gościa - mówi Andrzej Sobieraj, prezes OSP w Zadzimiu. - Tym razem w tej roli wystąpili członkowie chóru i kapeli z Bałdrzychowa.


Koncert kolęd w ZadzimiuW trakcie koncertu słuchacze, którzy wypełnili wnętrze zadzimskiej świątyni, mieli okazję usłyszeć też kilku kolęd w wykonaniu Pawła Żaka. Strażak operator z jednostki OSP w Zadzimiu przyzwyczaił już do tego, że zawsze są to jego autorskie utwory, do których sam układa słowa i komponuje muzykę. Trzy kolędy wykonali też członkowie 9-osobowej dziecięcej orkiestry dętej. Kapelmistrz Włodzimierz Smolarek dla swoich najmłodszych wychowanków założył czapkę Mikołaja, by wyglądać tak jak oni. Na koniec wszyscy otrzymali zasłużone brawa.

- Największą owacją słuchacze podziękowali naszej 25-osobowej orkiestrze - przyznaje prezes Sobieraj. - Żywiołowe wykonanie utworu "Merry Christmas" na zakończenie koncertu tak bardzo się podobało, że orkiestra kilka razy musiała bisować.

W niedzielę zadzimscy muzycy dadzą kolejny koncert. Tym razem w kościele w Małyniu. Ich występ planowany jest po południowej mszy świętej. Tym razem muzykom z Zadzimia towarzyszyć będzie chór Kwiaty polne z Kwiatkowic, który prowadzi... Włodzimierz Smolarek.

Mieszkańcy informują

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

lol (gość)

Też bym chciała usłyszeć ten kolęd. Ładny polski, ładny artykuł, powinszować. Co to za utwór to \"Merry Christmas\"?