Żłobki przeżywają swój renesans – coraz więcej rodziców decyduje się na skorzystanie z ich usług. Kiedy można pomyśleć o zapisaniu dziecka do żłobka?

Nie wszyscy rodzice mają do swojej dyspozycji chętnych do zajmowania się maluchem dziadków. Czasami jedynym wyjściem jest żłobek – kiedy zapisać do niego dziecko? Zdaniem psychologów, zbyt wczesne wprowadzenie dziecka do grupy rówieśniczej to nie najlepszy pomysł, dlatego warto odczekać, aż maluch będzie miał przynajmniej rok. Pierwsze dwanaście miesięcy życia dziecka powinny bowiem upłynąć w bliskim kontakcie z rodzicami. Roczne dziecko nadal potrzebuje obecności rodziców, ale jest mu znacznie łatwiej odnaleźć się w grupie – wspólna zabawa z rówieśnikami to dla malucha wielka frajda.

WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZDROWIE.pl


Partnerem serwisu jest


Porady

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!