Wiek inicjacji seksualnej obniża się, ale tylko nieliczni to sobie chwalą. Zbyt wczesne rozpoczęcie życia seksualnego bywa źródłem problemów (niechciana ciąża, choroby weneryczne, zaburzenia seksualne itd.), których lepiej jest uniknąć.

Inicjacja seksualna to ważny moment w życiu człowieka. Niestety, nie wszyscy mają dobre wspomnienia ze swojego pierwszego razu – wiele osób żałuje pochopnego wyboru partnera, okoliczności (duża ilość alkoholu, przypadkowe miejsce itp.) lub braku skutecznego zabezpieczenia. Właśnie dlatego warto rozpocząć współżycie świadomie i nie spieszyć się z inicjacją. Ten właściwy moment na pewno nadejdzie, choć nie sposób określić kiedy. Niektórzy czują się wystarczająco dojrzale w wieku 18 lat, inni potrzebują więcej czasu, by oprócz ochoty na seks czuć odpowiedzialność za jego ewentualne skutki.

WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZDROWIE.pl


Partnerem serwisu jest


Porady

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

kasperski74@...

.. osobiscie nie polecam wczesnego wspolzycia seksualnego.. co zauwazylam, ze mlode dziewczyny sa chetne i bez pruderyjne, zeby nie powiedziec: nachalne. To wlasnie one robia.. ten pierwszy krok.. a to nie dobrze.. Osobiscie moj dorastajacy syn powiedzial, ze jedna z jego kolezanek na ochotnika zaoferowala sie mu obciagna.. spytalam sie.. i co on na to..? odpowiedzial, ze skorzystal z oferty.. hahaha.. ubawilam sie z tego jego opowiadania.. haha.. :-))

cdn. (gość)

No a gdzie ideologia gender ? Czyżby salki katechezy były nie czynne i dlatego problem z wykładnią tej ideologi nastąpił ?