Dzierżawy Rzym

1 maja 2011 roku pielgrzymi z Dzierżaw byli widoczni na beatyfikacji. Kanonizacja Jana Pawła II będzie kolejną okazją, by wyjechać do Rzymu (© Fot. Krzysztof Kaniecki)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kanonizacja Jana Pawła II już za niespełna 200 dni. Ks. Marian Kilichowski z Dzierżaw tym razem na to ważne wydarzenie przygotowuje pielgrzymki samolotem, autokarem i biegową.

Kanonizacja Jana Pawła II za niespełna 200 dni. Ks. Marian Kilichowski z Dzierżaw przygotowuje pielgrzymki samolotem, autokarem i biegową.

Data kanonizacji Jana Pawła II jest już znana. Dla księdza Mariana Kilichowskiego, który w Dzierżawach prowadzi Duszpasterstwo Pielgrzymkowo-Turystyczne noszące imię papieża, oznacza to czas gorączkowych przygotowań, by z pątnikami 27 kwietnia zameldować się w Rzymie. Już wiadomo, że jego pielgrzymi do Wiecznego Miasta dotrą różnymi środkami komunikacji. Planowane są pielgrzymki autokarowe i samolotowa. Kanonizacja papieża-Polaka, to ogromne wydarzenie dla duchownego, który przyznaje, że całe jego kapłańskie życie upływało w cieniu Jana Pawła II. Dlatego postanowił, że i pielgrzymka na ogłoszenie papieża świętym powinna być wyjątkowa. Dlatego jedna z grup do Rzymu... pobiegnie.

- Trasa pielgrzymki biegowej liczy 1.863 kilometry - informuje ks. Kilichowski. - Wyliczenie jest dziełem Marka Okonia, geografa z Podlasia, który planując trasę, starał się ominąć autostrady i trasy szybkiego ruchu.


Kanonizacja Jana Pawła II już 27 kwietniaNa razie dzierżawski kapłan zbiera grupę śmiałków. Potrzebuje co najmniej 20 osób. Do kompletu brakuje niewielu.

- Zależy mi, aby grupa biegaczy zawiązała się jak najszybciej - podkreśla ks. Marian. - Ci ludzie muszą poznać się i zżyć ze sobą, bo w drodze będą zdani na siebie.


Biegowa pielgrzymka wyruszy w Wielką Sobotę. Ci, którzy tego dnia rozpoczną bieg wrócą do domów, by choć jeden dzień świąt Wielkanocy spędzić z bliskimi. Biegacze podzieleni zostaną na 2 lub 3 grupy. Pojadą z nimi dwa busy. Jeden będzie towarzyszył tym, którzy będą w trasie, a pozostali podczas ich biegu będą mieli czas wolny na regenerację sił i zwiedzanie.

Autokarowe pielgrzymki wyruszą 5 dni przed kanonizacją. Do Rzymu dotrą przez San Giovanni Rotondo, górę św. Michała i Monte Casino. W drodze powrotnej planowane jest zwiedzanie Asyżu i Padwy.

- Na kanonizację dopiszę kolejną zwrotkę "Barki" - zapowiada kapłan. - Pierwsze wersy już mam: "Dziś jesteś już pośród świętych, Janie Pawle, sterniku Kościoła".

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

alek (gość)

a co przygotował sieradzki wielebny w niedzielę z okazji dnia papieskiego. Zero- nic , no gdyby to był dzień judaizmu ,to wtedy byłaby pompa.

policjant (gość)

Bardzo dobrze że ten znany "geograf z Podlasia" tak zaplanował bieg żeby ominęły autostrady i drogi szybkiego ruchu...Trudno się tam poruszać biegaczom nawet na tchniętym "świętą adrenaliną''....