(© Fot. Urząd Miasta Sieradza)

W Sieradzu przybyła kolejna stacja naprawczą rowerów postawiona przez miasto. Drugi tego typu punkt ulokowany został na placu Wojewódzkim przy ścieżce rowerowej biegnącej pomiędzy Przedszkolem nr 1 a magistratem.

- Z pierwszej tego typu stacji sieradzanie mogą korzystać od marca tego roku. Ulokowana przy alejce w pobliżu boiska przy Szkole Podstawowej nr 10 cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wyposażona jest w kompresor, komplet rozmaitych kluczy umożliwiających doraźną naprawę i uchwyt na rower, który pozwala na dokonywanie jej w prosty i wygodny sposób – przypomina Urząd Miasta w Sieradzu. - W taki sam sposób wyposażona jest stacja, która pojawiła się na placu Wojewódzkim. O tym, że postawiona zostanie w tym miejscu, zadecydowały osoby biorące udział w ankiecie udostępnionej na stronie internetowej Urzędu Miasta Sieradza. Zwycięska lokalizacja zdobyła 294 głosy spośród 422 wszystkich oddanych. Na drugim miejscu uplasowała się propozycja postawienia stacji nad rzeką Wartą w pobliżu budynku Przystani (107 głosów). Lokalizacja w parku Adama Mickiewicza zdobyła natomiast 21 głosów.
Zakup stacji współfinansowany był ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Urząd miasta

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!