(© archiwum)

Najlepszym sposobem na uniknięcie następstw osteoporozy jest niedopuszczenie do jej rozwoju. O czym warto pamiętać, by chronić się przed tą powszechną chorobą?

U osób chorych na osteoporozę dochodzi do redukcji masy kostnej, a co za tym idzie – do osłabienia kości i wzrostu podatności na złamania. Profilaktyka osteoporozy obejmuje aktywność fizyczną na świeżym powietrzu (ekspozycja na promienie słoneczne powoduje wytworzenie witaminy D przez organizm), zwiększenie podaży nabiału bogatego w wapń, ograniczenie spożycia tłuszczów pochodzenia zwierzęcego oraz odpowiednie zbilansowanie diety pod względem odżywczym (nie może zabraknąć w niej białka!).

WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZDROWIE.pl


Partnerem serwisu jest


Porady

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Iga (gość)

By zapobiegać osteoporozie należy suplementować wapń oraz witaminę D a nie kolagen. Ja polecam preparat D-Vitum Forte Calcium, który w swoim składzie ma oba te składniki w proporcjach zalecanych w naszej szerokości geograficznej.

oe4flex (gość)

Dobrym rozwiązaniem będzie także odpowiednia suplementacja. Ze swojej storny rekomenduję stosowanie suplementu diety 4Flex, który w składzie zawiera Fortigel - kolagen naturalnego pochodzenia. Kolagen to białko, które stanowi budulec macierzy chrząstki (95%), a białko w postaci peptydów pomaga utrzymać zdrowe kości, wspiera wzrost i utrzymanie masy mięśniowej.

Pozdrawiam,
Agnieszka Czarnecka
Online Ekspert marki 4Flex