Historyczny sukces Zjednoczonych

Ner Poddębice gra z Widzewem II
Ner Poddębice gra z Widzewem II Fot. Wiesław Maciejewski
Historyczny sukces Zjednoczonych. Piłkarze czwartoligowych Zjednoczonych Stryków w finale wojewódzkim Pucharu Polski. Podopieczni trenera Tomasza Szcześniaka zapewnili sobie awans w środę wygrywając z rezerwami Zawiszy Rzgów.

W meczu półfinałowym strykowianie pokonali Zawiszę II, na jej boisku 2:1, ale dopiero po dogrywce. W normalnym czasie mecz zakończył się remisem 1:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 37 minucie po golu Łukasza Zająca. W 48 minucie wyrównał Łukasz Nagański, zaś w 104 zwycięskiego gola zdobył Wojciech Sender. Dodajmy, że to pierwszy w historii Zjednoczonych awans do finału wojewódzkiego Puchar Polski.

O godz. 18 w środę rozpocznie się drugi półfinał okręgu łódzkiego. Beniaminek IV ligi Ner Poddębice gra z Widzewem II Łódź. Mecz przy sztucznym oświetleniu.