(© Jolanta Jeziorska)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Grzegorz Wierzchowski, nauczyciel historii w gimnazjum w Zduńskiej Woli został kuratorem oświaty w Łodzi. Obowiązki obejmie 21 marca.

Grzegorz Wierzchowski wystartował w konkursie na stanowisko kuratora oświaty w Łodzi i pokonał siedmiu kontrkandydatów. Konkurs na kuratora oświaty ogłosił pod koniec stycznia wojewoda Zbigniew Rau. Komisja konkursowa zakończyła pracę 11 marca. Kandydaturę zarekomendowała Ministrowi Edukacji Narodowej. Wniosek wpłynął do MEN 15 marca.

Minister Anna Zalewska podpisała powołanie Wierzchowskiego na stanowisko Łódzkiego Kuratora Oświaty z dniem 21 marca, informuje Anna Ostrowska, rzecznik MEN.

Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/edukacja/a/grzegorz-wierzchowski-obejmie-stanowisko-lodzkiego-kuratora-oswiaty-w-poniedzialek,9757062/

Grzegorz Wierzchowski ma stopień naukowy doktora. Jest obecnie nauczycielem historii w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Zduńskiej Woli. Z oświatą zduńskowolską związany był jednak wcześniej. W latach 2009 - 2014 pełnił stanowisko dyrektora szkoły Podstawowej nr 13 w Zduńskiej Woli.

Tę posadę stracił w czerwcu 2014 r., a sprawę w mieście komentowano jako polityczną. Na stanowisko dyrektora były wiceprezydent Andrzej Brodzki odpowiedzialny za oświatę przeforsował swoją kandydatkę, która w wyborach samorządowych startowała z listy wyborczej jego ugrupowania - Porozumienie Ponad Podziałami Razem. Stanowisko objęła Iwona Kamińska. W obronie Grzegorza Wierzchowskiego stanęli rodzice, a także samorządowi działacze Prawa i Sprawiedliwości. Protesty nie zdołały jednak zmienić stanowiska ówczesnego wiceprezydenta Zduńskiej Woli.

Wierzchowski pracował już także w kuratorium oświaty. Do 2009 roku był wizytatorem delegatury w Sieradzu. Odpowiadał m.in. za przeprowadzanie konkursów przedmiotowych.

Ma 42 lata. Magisterium z historii uzyskał na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a doktorat obronił na Uniwersytecie Wrocławskim. Jego rozprawa doktorska "Dzieje klasztoru dominikanów w Sieradzu" została wydana w formie książki.

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

lucyna (gość)

Jak w 2009 wygrywał wiadomo czemu to bylo ok jak 2014 przegrywał to wielkie halo zrobili teraz tez 5 wykluczyli jak będzie takim kuratorem jak byl wizytatorem i dyr to strach sue bać

CENTRUM_HAND_LOVE (gość)

I chociaz wygral konkurs i ponoc dobry z niego fachowiec, to sprawe w miescie komentowac sie bedzie jako polityczna... :-) Bo w Zdunskiej Woli sukcesow sie nie wybacza