Gołębie nie doleciały do celu. Złoczew po raz kolejny gościł hodowców ptaków z Ostrowca Świętokrzyskiego. Podczas ostatniego lotu kontrolnego wypuścili oni dokładnie 2.577 gołębi.

Gołębie nie doleciały do celu. Złoczew po raz kolejny gościł hodowców ptaków zrzeszonych w Polskim Związku Hodowców Gołębi nr 175 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podczas ostatniego lotu kontrolnego wypuścili oni dokładnie 2.577 gołębi.
Niestety wiele z nich nie doleciało do celu. W sumie podczas tegorocznych lotów rozpoczynających się w Złoczewie zaginęło kilkaset wypuszczonych gołębi. Prezes ostrowieckiego koła nie ukrywa, że są to bardzo duże straty.

Silny wiatr ze wschodu- Podczas ostatniego lotu ze Złoczewa gołębiom w dzioby wiał silny wiatr. Był on z kierunku wschodniego - mówi Zbigniew Kwiatkowski, prezes ostrowieckiego oddziału PZHG nr 175. - Podczas startu było niebieskie niebo. Niestety wiele ptaków nie doleciało do celu. Mam sygnały, że nasze gołębie znajdują się w okolicach Złoczewa. Nie wiem, czy w przyszłym roku przywieziemy ptaki do tego miasta. Raczej nie, choć planów lotów jeszcze na 2014 rok nie stworzyliśmy.

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!