Defibrylator dla OSP w Złoczewie. Druhowie otrzymali nowoczesny sprzęt, który posłuży do ratowania ludzi. Przeszkolenie przeprowadzili ratownicy medyczni należący do złoczewskiej straży.

Defibrylator dla OSP w Złoczewie. Druhowie otrzymali nowoczesny sprzęt, który posłuży do ratowania ludzi. Przeszkolenie przeprowadzili ratownicy medyczni należący do złoczewskiej straży.

Nowy sprzęt gotowy do użyciaOchotnicza Straż Pożarna ze Złoczewa jako jedyna tego typu jednostka w powiecie sieradzkim wzbogaciła o defibrylator. Druhowie już przeszli kilka szkoleń dotyczących obsługi urządzenia. Przeprowadzili je ratownicy medyczni, który należą do złoczewskiego OSP. Sprzęt na pewno przyda się strażakom. Złoczewska jednostka jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Tylko w ubiegłym roku strażacy pomagali rannym w 16 wypadkach drogowych. Niedługo ma zostać zaś otworzony odcinek trasy S-8 przebiegający w gminie Złoczew.

- Inicjatywa pozyskania defibrylatora wyszła od naszej jednostki. Pod koniec ubiegłego roku taki sprzęt dotarł do Złoczewa - wskazuje Przemysław Galewicz, naczelnik OSP w Złoczewie. - Nie mieliśmy jeszcze okazji wypróbować go w akcji. Ale jesteśmy przygotowani, gdyby zaszła taka potrzeba. Druhowie odbyli przeszkolenia. Najwięcej do wypadków drogowych dochodzi na drogach krajowych nr 12 z Sieradza do Wrocławia i nr 45 od Złoczewa do Wielunia.


Straży ze złoczewskiego OSP ze względu na to, że gmina Złoczew sąsiaduje zarówno z powiatem wieluńskim oraz wieruszowskim, działają także poza granicami powiatu sieradzkiego. Nie może zatem dziwić, że to właśnie ich jednostka wzbogaciła się o defibrylator. Dokładnie jest to model AED PHILIPS. Całkowity koszt urządzenia to 5.9 tys zł. Z tej sumy 2 tys. zł udało się pozyskaliśmy z funduszu ubezpieczeń, a pozostałą kwotę 3.9 tys. zł z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

KAROL (gość)

BRAWO OSP ZŁOCZEW.PIĘKNA SPRAWA NIECH SŁUŻY LUDZIOM.WIELKA WDZIĘCZNOŚĆ TYM CO ZAŁATWILI TEN SPRZĘT.