Czytelniku: dostęp do ibuków za darmo przez miesiąc

Czytelnicy Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu oraz jej filii w Łasku, Poddębicach, Pajęcznie, Wieluniu, Wieruszowie i Zduńskiej Woli będą mogli przez najbliższy miesiąc korzystać bezpłatnie z pokaźnego zbioru elektronicznych książek, tzw. ibuków.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
To dzięki uruchomieniu przez placówkę od 1 lutego testowego, darmowego dostępu do książek z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN w wersji on-line. Czytelnicy do wyboru mieć będą 4.746 tytułów z zakresu nauk społecznych, humanistycznych, ekonomicznych oraz literatury pięknej dostępnych w bazie Ibuk Libra.
Jak informuje wicedyrektor BP w Sieradzu Joanna Piotrowska, test potrwa do pierwszego marca. Wszyscy zainteresowani korzystaniem z elektronicznych książek w ramach Ibuk Libra zapraszani są do właściwej biblioteki, by uzyskać indywidualny kod PIN do zdalnego logowania w sieci.

Komentarze (7)

avatar
Paweł Gołąb Konrad

Sam miałem wątpliwości, ale ponieważ wydawnictwo dla swojej bazy książek elektronicznych zastosowało bardzo już spolszczone określenie ibuk, postanowiłem tej własnie formy użyć. Myślę, że jest to już początek całkowitego spolszczenia tego słowa, więc raczej trzeba się do niego przyzwyczajać. Pozdrawiam

avatar
Konrad (gość)

Jeśli się o czymś pisze, tym bardziej na łamach pisma warto znać zasady poprawnej pisowni!
E-book (także: eBook, książka elektroniczna lub publikacja elektroniczna), e-książka – treść zapisana w formie elektronicznej, przeznaczona do odczytania za pomocą odpowiedniego oprogramowania zainstalowanego w urządzeniu komputerowym (np. komputer osobisty, czytnik książek elektronicznych, telefon komórkowy, mp4[potrzebne źródło] czy palmtop).
Źróło: http://pl.wikipedia.org/wiki/E-book

avatar
Wstyd (gość)

"Ibuków"?!
A nie e-book'ów?
Czy tylko ja zauważyłem ten błąd w tytule? Wstyd. Zacznij pan myśleć panie redaktorze:D

avatar
Karolina (gość) Jazz

Czy ty masz jakiś problem ze sobą? Kopara mi opadła, jak przeczytałam komentarz. Może sprecyzuj o co ci chodzi?

avatar
Jazz (gość)

wygląda na to, że w bibliotece pedagogicznej Sieradz nadal pozostaje województwem.
Tyle filii..., a jaka ranga...., a ile muszą mieć na to pieniędzy. Wow..

Widać w Sieradzu mamy rok 1975....no może nie do końca, bo ebooki testują

Wybierz kategorię