Czytelnicy Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu oraz jej filii w Łasku, Poddębicach, Pajęcznie, Wieluniu, Wieruszowie i Zduńskiej Woli będą mogli przez najbliższy miesiąc korzystać bezpłatnie z pokaźnego zbioru elektronicznych książek, tzw. ibuków.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
To dzięki uruchomieniu przez placówkę od 1 lutego testowego, darmowego dostępu do książek z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN w wersji on-line. Czytelnicy do wyboru mieć będą 4.746 tytułów z zakresu nauk społecznych, humanistycznych, ekonomicznych oraz literatury pięknej dostępnych w bazie Ibuk Libra.
Jak informuje wicedyrektor BP w Sieradzu Joanna Piotrowska, test potrwa do pierwszego marca. Wszyscy zainteresowani korzystaniem z elektronicznych książek w ramach Ibuk Libra zapraszani są do właściwej biblioteki, by uzyskać indywidualny kod PIN do zdalnego logowania w sieci.

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

(Konrad)

Sam miałem wątpliwości, ale ponieważ wydawnictwo dla swojej bazy książek elektronicznych zastosowało bardzo już spolszczone określenie ibuk, postanowiłem tej własnie formy użyć. Myślę, że jest to już początek całkowitego spolszczenia tego słowa, więc raczej trzeba się do niego przyzwyczajać. Pozdrawiam

Konrad (gość)

Jeśli się o czymś pisze, tym bardziej na łamach pisma warto znać zasady poprawnej pisowni!
E-book (także: eBook, książka elektroniczna lub publikacja elektroniczna), e-książka – treść zapisana w formie elektronicznej, przeznaczona do odczytania za pomocą odpowiedniego oprogramowania zainstalowanego w urządzeniu komputerowym (np. komputer osobisty, czytnik książek elektronicznych, telefon komórkowy, mp4[potrzebne źródło] czy palmtop).
Źróło: http://pl.wikipedia.org/wiki/E-book

Wstyd (gość)

"Ibuków"?!
A nie e-book'ów?
Czy tylko ja zauważyłem ten błąd w tytule? Wstyd. Zacznij pan myśleć panie redaktorze:D

Karolina (gość) (Jazz)

Czy ty masz jakiś problem ze sobą? Kopara mi opadła, jak przeczytałam komentarz. Może sprecyzuj o co ci chodzi?

Jazz (gość)

wygląda na to, że w bibliotece pedagogicznej Sieradz nadal pozostaje województwem.
Tyle filii..., a jaka ranga...., a ile muszą mieć na to pieniędzy. Wow..

Widać w Sieradzu mamy rok 1975....no może nie do końca, bo ebooki testują