Budżet Goszczanowa przyjęty Budżet Goszczanowa przyjęty

Budżet Goszczanowa przyjęty. W 2014 roku nie zabraknie inwestycji drogowych. W minionym roku z asfaltu cieszył się Stojanów (© Fot. Paweł Gołąb)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Budżet Goszczanowa przyjęty. Decyzja zapadła jednomyślnie na styczniowej sesji rady. Przyjęty plan po ubiegłorocznej ofensywie inwestycyjnej zakłada mniejszą skalę wydatków na nowe zadania.

Budżet Goszczanowa przyjęty. Plan finansowy na 2014 rok zakłada dochody rzędu 16,5 mln zł i wydatki w skali 15,5 mln zł. Zaplanowany milion złotych nadwyżki – jak informuje wójt gminy Krzysztof Andrzejewski – ma być przeznaczony na spłatę wcześniejszych zobowiązań finansowych.
Na inwestycje w budżecie Goszczanowa przewidziano 1,5 mln zł. To w dużo mniejszej skali niż poprzednio. – W 2013 roku przeznaczyliśmy na ten cel ponad 6 milionów złotych, musimy więc trochę odetchnąć – przyznaje wójt.
Co zaplanowano? Za 400 tys. zł asfalt na odcinku o długości 1,8 km zyska gruntowa droga w Rzężawach, a za kolejne 200 tys. zł gruntówka w Woli Tłomakowej (800 m). W samym Goszczanowie za 297 tys. zł zagospodarowany zostanie poprzez utwardzenie placu, budowę placu zabaw i miejsc postojowych teren przy nowopowstałym centrum kulturalnym, które czeka jeszcze na oddanie do użytku. To przy współudziale unijnego Programu Rozwojów Obszarów Wiejskich, który wspomoże także remont świetlicy wiejskiej w Poniatowie za 120 tys. zł. Unia, ale z innego źródła, wesprze także budowę boiska do siatkówki w Wilczkowie, co ma kosztować 60 tys. zł.


Budżet Goszczanowa przyjęty. Jest jeszcze milion nadwyżkiWójt ma do dyspozycji dodatkowy milion złotych z tzw. wolnych środków z poprzedniego budżetu, ale czeka jeszcze z zagospodarowaniem tej kwoty. Liczy bowiem, że już w 2014 „ruszą” nowe programy unijne, z których będzie można skorzystać i wtedy te pieniądze pozwolą na wkład własny.

Wydarzenia Gospodarcze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!