Białe lwy w Borysewie. Na świat przyszły trzy młode. Rok temu na świecie odnotowano tylko jeden podobny przypadek. Na taki moment właściciele Zoo Safari czekali 6 lat. Młode zostaną w Borysewie dokąd tylko będą mogły razem przebywać na wybiegu z samcem.

Białe lwy w Borysewie. Na świat przyszły trzy młode. Rok temu na świecie odnotowano tylko jeden podobny przypadek. Na taki moment właściciele Zoo Safari czekali 6 lat. Młode zostaną w Borysewie dokąd tylko będą mogły razem przebywać na wybiegu z samcem.

Właściciele ogrodu zoologicznego w Borysewie przypuszczali, że samica lwa białego może być w ciąży. Nie znali jednak dokładnego terminu porodu.

- Lew Sahim z lwicą Azirą kojarzyły się już ze sobą od lata - mówi Andrzej Pabich, właściciel Zoo Safari w Borysewie. - Teraz z wyliczeń wiemy, że do zapłodnienia musiało dojść w październiku.


Białe lwy w BorysewieNa razie nie wiadomo, czy wśród młodych są samice czy samczyki. Po obserwacji można będzie określić płeć. Wszystkich w borysewskim ogrodzie zaskoczyło zachowanie lwicy. Azira od początku pokazuje się, jako bardzo dobra matka.

- Dla nas największą niespodzianką jest, że w ogóle urodziła, bo niespełna 50 procent samic jest zdolne do tego, by zostać matką - przyznaje Andrzej Pabich.- Azira urodziła trzy piękne młode, karmi je. Jest czuła i opiekuńcza dla swoich dzieci. Kiedy na świat przyszedł pierwszy lew, lekarze mieli w pogotowiu mleko i wapno, żeby w razie czego odebrać matce młode. Bardzo dużo samic nie karmi i odrzuca młode, a ona wszystkie pięknie zaakceptowała.

Przy matce z młodymi w sąsiedztwie cały czas jest ojciec. Sahim przez kraty był świadkiem porodu, a teraz pierwszych chwil spędzanych na świecie przez lwiątka. Przy samcu lwica Azira czuje się bezpieczniejsza.

Zwiedzający białe lwiątka na żywo zobaczyć będą mogli w połowie kwietnia. Do tego czasu będzie można je podglądać on-line na internetowej stronie Zoo Safari w Borysewie.
W Zoo Safari w Borysewie koło Poddębic na świat przyszły 3 białe lwy. Rok temu na świecie odnotowano tylko jeden podobny przypadek.

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Łukasz (gość)

Miejsce tych lwow jest na wolnosci a nie za kratami.Wolalbym zyc rok na wolnosci niz cale zycie za kratami si emeczyc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

k.kaniecki@... (pawel)

Witam. Jako autora informacji chciałbym wiedzieć co dokładnie zostało zerżnięte ze strony zoo, bo na pewno nie tekst? Na publikację pięciu pierwszych zdjęć (tych podpisanych Zoo Safari) otrzymałem zgodę od właścicieli borysewskiego ogrodui. Pozostałe, może nienajlepsze jakościowo (niestety takim dysponujemy sprzętem fotograficznym) są mojego autorstwa.

pawel (gość)

zerżnięte ze strony zoo, wstyd, trzeba było podpisać zoo safari a nie jakiś kaniecki, nawet nie jego zdjęcia