10 najmniej religijnych miejsc w Łodzi i jej okolicy. Tu nie chodzą do kościoła

Łódź to najmniej religijny region w Polsce. W archidiecezji łódzkiej mniej niż co czwarty katolik chodzi w niedzielę do kościoła. Ale są miejsca, gdzie praktykujących jest jeszcze mniej!
 Maciej Stanik/archiwum Polska Press

MT

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

15.01.2019, 19:32

.

13.01.2019, 08:37

To, że ktoś jest zapisany do tej instytucji to nie znaczy, że się deklaruje jako katolik. Myślę, że te badania zostały nie do końca dobrze przeprowadzone

13.01.2019, 06:50

Polacy to głupi zacofany naród! Szumnie i tłumnie chodzą do kościołów, wielbią coś czego nigdy na oczy nie widzieli i nigdy nie zobaczą .Nabijają kabzy pasibrzuchom , zboczeńcom w kiecach. Są zacofani,pełni nienawiści i nietolerancyjni.

Polacy proszę brać przykład z naszych sąsiadów Czechów ,gdzie kościół katolicki to margines. Czechy to piękny, mądry , tolerancyjny i postępowy naród . I mimo powszechnej ateizacji społeczeństwa, kraj ma się znacznie lepiej pod każdym względem od naszej bogobojnej Polski.

12.01.2019, 15:45

szkoda, że z łodzi zabrano do Krakowa abpa Marka Jędraszewskiego; to wspaniały,mądry biskup

12.01.2019, 15:33

opozycja będzie w 100% uczęszczać do meczetu; na czele z panią Rusin, która swoje stado dzików zostawi przed wejściem

12.01.2019, 15:31

co to za debilne liczenie; a ile osób chodzi np. do Urzędu Miasta albo Urzędu Marszałkowskiego? poproszę w procentach, a ile do synagogi łódzkiej lub do cerkwi? 2% czy może 2,1%? no i co z tego?
jak przyjdą ciapaci to frekwencja będzie 95%, obowiązkowo!!!

12.01.2019, 15:27

czy ten idiota z 1 zdjecia został policzony jako chodzący do Kościoła? w końcu w nim był

12.01.2019, 02:27

jak was kłuje w tyłek zachowanie księży watykańskich (o co nietrudno...) a jesteście wierzący, to warto zobaczyć inne wyznania chrześcijańskie. W Łodzi jest ich sporo. Może tam znajdziecie swoją drogę? Oczywiście to mniejszość, ale dzięki temu jest ich siła. To prawdziwe wspólnoty. Są kościoły starokatolickie jak Polskokatolicy, Mariawici; jest cerkwiew prawosławna; jest cała rodzina kościołów protestanckich jak Ewangelicy, Ewangelicy-Reformowalni, Metodyści, Adwentyści, Zielonoświątkowcy. Nie ma takiej bezczelności jak w kościele rzymskokatolickim.

11.01.2019, 20:13

A ateiści chodzą do kościoła ( Ateista Paweł Tomczak z wizytą w łódzkiej katedrze ) Ciekawe że o żydach nic niema niema też tam Pawła Tomczaka ateisty . Nie mówiąc o cerkwi i innych religiach zielono świątkowcy , ewangielicy , Jechowi Więc artykuł dziwny jak dla mnie PS Ateiści też wierzący Wyznają wiarę że Bóg nie istnieje .