Wybierz region

Wybierz miasto

  Związane ręce strażników

  Autor: Katarzyna Pastuszko

  2000-05-19, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Będą interweniowali w ministerstwie. Zarząd Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych obradował wczoraj w Łodzi. Komendant łódzkiej straży miejskiej, Sławomir Seliga pełni w tym zarządzie funkcję ...

  Będą interweniowali w ministerstwie.
  Zarząd Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych obradował wczoraj w Łodzi. Komendant łódzkiej straży miejskiej, Sławomir Seliga pełni w tym zarządzie funkcję wiceprefekta.
  Strażnicy pracują właśnie nad propozycjami nowelizacji niektórych ustaw i rozporządzeń, które dotyczą bezpośrednio ich służby. Mają je przedłożyć Bogdanowi Borusewiczowi, wiceministrowi spraw wewnętrznych i administracji.
  - Straże miejskie podlegają samorządowi, jeśli natomiast chodzi o szkolenia, czy przygotowanie do pracy, jesteśmy uzależnieni od policji. Tak skonstruowane są przepisy. Dotychczasowe rozmowy z komendantem głównym policji na temat zmian niektórych przepisów, nie przyniosły żadnych efektów. Dlatego zdecydowaliśmy się przeskoczyć oczko wyżej i interweniować w ministerstwie - powiedziała ,Dziennikowi" sekretarz KRK SM Renata Rojtek, naczelnik wydziału ogólnego straży miejskiej w Warszawie.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)