Wybierz miasto

Zmęczeni sezonem?

Autor: Jan Hofman

2000-05-22, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

Widzew - Groclin Dyskobolia 2:3 (1:2) 0:1 - Krzysztof Kłosiński (21 min.), 0:2 - Krzysztof Kłosiński - (39 min.), 1:2 - Rafał Pawlak (45 min.), 1:3 - Jarosław Araszkiewicz (52 min.), 2:3 - Rafał Pawlak (84 min.

Widzew - Groclin Dyskobolia 2:3 (1:2)

0:1 - Krzysztof Kłosiński (21 min.), 0:2 - Krzysztof Kłosiński - (39 min.), 1:2 - Rafał Pawlak (45 min.), 1:3 - Jarosław Araszkiewicz (52 min.), 2:3 - Rafał Pawlak (84 min.)
    Widzew: Olszewski - Pawlak, Bogusz, Mosór (od 46 min. Rutka), Stolarczyk - Gula, Kaczmarczyk (od 46 min. A. Steśko), Gęsior, Gedgaugas - Szymkowiak, Zając.
    Groclin: Kotorowski - Kozioł, Witkowski, Klaczka, Lewandowski - Janeczek, Kacprzak (od 83 min. Spychalski), Araszkiewicz, Rybarczyk, Prusek - Kłosiński (od 89 min. Koszakow).
    Żółte kartki: Rafał Kaczmarczyk i Artur Steśko (Widzew) oraz Tomasz Rybarczyk, Jacek Kacprzak (Groclin).
    Sędziował Michał Nowak z Katowic. Widzów 1500.
    Łódzcy kibice liczyli, że widzewiacy przerwą doskonałą passę (siedmiu zwycięstw z rzędu) Groclinu Dyskobolii. Niestety, nadzieje okazały się płonne. Drużyna z Grodziska Wielkopolskiego zeszła z boiska po raz ósmy w glorii zwycięzcy, a przy okazji zakończyła serię widzewskich wygranych na boisku przy al. Piłsudskiego w rundzie wiosennej.
    Im bliżej końca sezonu, tym łodzianie coraz słabiej się spisują. Szczególnie niepokoi postawa defensywy. W czterech kolejnych meczach drużyna trenera Jana Żurka straciła trzynaście goli. Inna sprawa, że cały zespół sprawia wrażenie zmęczonego sezonem. Wyraźnie brak u widzewiaków motywacji do gry, co odbija się na poziomie prezentowanym swym najwierniejszym sympatykom. A tych z meczu na mecz coraz mniej. Nawet obniżenie ceny biletów nie spowodowało większego zainteresowania występem aktualnych jeszcze wicemistrzów Polski. Jak poinformowali organizatorzy, sprzedano 778 wejściówek. Sobotnia porażka może sprawić, że w ostatnim meczu sezonu w Łodzi może być ich jeszcze mniej.
    Mecz z Groclinem, choć padło w nim pięć goli, był słabym i nudnym widowiskiem. Drużyna gości, która nie zaprezentowała na łódzkim boisku olśniewającej dyspozycji, to jednak i tak nie miała problemów z wywiezieniem trzech punktów. Goście mogli objąć prowadzenie już w szóstej minucie spotkani. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłkarza gości. Piłka trafiła na nogę Andriusa Gedgaugasa, który z niewiadomych powodów zagrał ją w ręce łódzkiego bramkarza. Sędzia natychmiast zareagował i podyktował rzut pośredni pięć metrów od łódzkiej bramki. Piłkarze Groclinu trzykrotnie strzelali, ale Olszewski nie dał się pokonać. Widzewski bramkarz mógł mówić o wielkim szczęściu w osiemnastej minucie, ponieważ silny strzał Pruska trafił w poprzeczkę.
    Jednak kilka minut później goście objęli prowadzenie. Pozostawiony bez opieki w polu karnym Krzysztof Kłosiński nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Kuriozalny był drugi gol dla gości w 39 minucie meczu. Dośrodkowanie z lewej strony boiska próbował wybijać Piotr Mosór. Widzewiak tak uderzył piłkę, że wylądowała prosto pod nogami Kłosińskiego. Piłkarz Groclinu, stojąc pięć metrów od linii bramkowej, nie namyślał się długo i natychmiast wykorzystał prezent, zdobywając drugiego gola.
    W ostatniej minucie pierwszej części gry łodzianie dwukrotnie groźnie zaatakowali. Najpierw Rafał Pawlak z bliskiej odległości nie zdołał trafić do bramki, ale chwilę później zrehabilitował się zdobywając gola głową, po zagraniu Marcina Zająca.
    W drugiej części meczu nadal przeważali goście. W 48 minucie Olszewski zdołał jeszcze obronić główkę Klaczki, ale w 52 minucie był już bezradny po pięknym strzale z blisko 30 metrów Jarosława Araszkiewicza.
    Pod koniec spotkania łodzianie uzyskali jeszcze kontaktowego gola. Drugą bramkę w tym meczu zdobył Pawlak, efektownie kończąc akcję Steśki. Było to jednak wszystko, na co tego dnia stać było widzewiaków.