Wybierz region

Wybierz miasto

  Studenckie szaleństwa

  Autor: Włodzimierz Kupisz

  2000-05-22, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  ...

  Podczas weekendu żacy rozłożeni na kocach, pośród pudeł z wiktuałami, tworzyli nową tradycję juwenaliów.
  Sobota w południe. Wszyscy śpią po nocnych koncertach i spotkaniach towarzyskich. W stronę uchylonych okien leją się strugi wody ze strażackiej sikawki. Ta niezwykła pobudka została urządzona przez samych organizatorów. Wkrótce wóz bojowy straży oblepili studenci, którzy dopilnowali polewania rozespanych kolegów snujących się po alejkach.
  Największym wydarzeniem juwenaliów Uniwersytetu Łódzkiego, zorganizowanych przy współudziale kolegów z politechniki, Akademii Medycznej i WAM, była wizytacja profesora Wiesława Pusia, prorektora uniwersytetu ds. studenckich. Organizatorzy podprowadzili rektora pod najbardziej zaniedbany akademik uniwersytecki, czyli popularną ,Balbinę". Wręczono profesorowi ,plany" modernizacji tego budynku, a później narzędzia do wmurowania kamienia węgielnego na przyszłym placu przebudowy.
  Mieszkańcy ,Lumumbowa" wzięli udział w wielkiej przebierance. ,Jedenastka" zmieniła się w... pogorzelisko. Z okien zwisały smętnie przepalone firany i zasłony. Na ścianach zawisły kartony z językami ognia i zgliszczami. Przed blokiem wyrósł obóz dla pogorzelców, z mozołem wzniesiony z tektury. Wszędzie na trawnikach walały się sterty przepalonych ubrań.
  W ,Dziewiątce" otwarto uzdrowisko ,Hades". Tu zaproponowano Jego Magnificencji Prorektorowi masaż relaksujący, ale odmówił, bo przeszkadzała mu toga. Na pocieszenie otrzymał więc naszyjnik z kwiatów. Serwowano hawajskie koktajle. Chociaż siąpił deszcz, przed uzdrowiskiem było wielu studentów w kostiumach kąpielowych.
  Przez trzy dni koncertowały zespoły, 9 par rozgrywało turniej brydżowy, a 9 drużyn z trzech uczelni walczyło o miano najlepszego zespołu siatkówki. Było coś dla oczu, czyli wybory miss juwenaliów, i coś na ząb, czyli wojskowa grochówka przywieziona przez słuchaczy Wojskowej Akademii Medycznej.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)