Wybierz region

Wybierz miasto

  Pojadą do Billa Gatesa

  Autor: Magdalena Jach

  2000-05-23, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Express Ilustrowany

  Piotr i Dominik - najlepsi z angielskiego i informatyki. Dwóch chłopców 14-letni Dominik Witczak i 17-letni Piotr Chruścielewski wygrało konkurs zorganizowany przez Kanadyjsko - Polską Fundację na rzecz pomocy i ...

  Piotr i Dominik - najlepsi z angielskiego i informatyki.


  Dwóch chłopców 14-letni Dominik Witczak i 17-letni Piotr Chruścielewski wygrało konkurs zorganizowany przez Kanadyjsko - Polską Fundację na rzecz pomocy i kształcenia dzieci i młodzieży potrzebującej. Okazali się najlepsi z języka angielskiego i informatyki spośród prawie setki startujących uczniów szkół średnich i gimnazjów z Łodzi i okolicy. W nagrodę pojadą na obóz komputerowy do Seattle w Stanach Zjednoczonych. Spędzą tydzień od 15 do 22 czerwca na terenie ośrodka szkoleniowego Microsoft. Razem z młodzieżą z całego świata będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności komputerowe, zwiedzić miasto oraz gościć w domu szefa Microsoft, Billa Gatesa. Nagrodą specjalną jury wyróżniło także Jakuba Cłapę, ucznia VIII klasy, który okazał się najlepszy z informatyki. Chłopiec pojedzie na podobny obóz do Londynu. Uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, a po nich - bankiet dla wszystkich uczestników konkursu i zaproszonych gości odbyło się wczoraj w Pałacu Młodzieży przy ul. Wyszyńskiego na Retkini.
  Dominik Witczak jest uczniem I klasy informatycznej w 43 Gimnazjum w Łodzi. Angielskiego uczy się prywatnie, komputer zgłębia sam.
  - Odkąd syn skończył 4 lata interesuje się komputerami - mówi jego tata, Andrzej Witczak. - Ja sam od lat zajmuję się sprzętem komputerowym, dziecko zatem automatycznie wciąga się w tę tematykę.
  Bardzo dumna ze swojego syna jest także mama Piotra - Jolanta Chruścielewska. 17-letni uczeń III klasy XIII LO w Łodzi sam nazywa siebie informatykiem. Rekord w siedzeniu przed ekranem pobił nie odrywając się od komputera od 8 rano do 2 w nocy...
  - Piszę programy, tworzę strony internetowe, poza tym pracuję w kawiarence internetowej - opowiada.
  Najlepszy z informatyki - Jakub Cłapa - chodzi do VIII klasy Społecznej Szkoły ,Towarzystwa Oświatowego Szkoła 2001".
  Więcej na temat: 

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)