Wybierz region

Wybierz miasto

  Nie ten prokurator - wybrzydza ,Popelina

  Autor: Zofia Modro-Stęplówna

  2000-05-26, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Express Ilustrowany

  Edmund R. ps. ,Popelina", sądzony za pomówienie zastępcy prokuratora okręgowego, złożył wczoraj kolejny wniosek dowodowy. Tym razem nie podoba mu się prokurator, który oskarża w tej sprawie i wnosi o jego wyłączenie.

  Edmund R. ps. ,Popelina", sądzony za pomówienie zastępcy prokuratora okręgowego, złożył wczoraj kolejny wniosek dowodowy. Tym razem nie podoba mu się prokurator, który oskarża w tej sprawie i wnosi o jego wyłączenie. - Domagam się innego oskarżyciela publicznego, bo ten jest stronniczy - argumentował.
  Decyzję w tej sprawie podejmie prokurator okręgowy w Skierniewicach, bowiem w jego , rewirze" prowadzone było śledztwo w tej sprawie. W tej sytuacji Sąd Rejonowy w Łodzi, po przesłuchaniu ostatniego już świadka, odroczył rozprawę do 14 czerwca.
  Sprawa ma związek z osądzoną w styczniu 1999 roku grupą przestępczą zajmującą się wymuszaniem haraczy. Jej szef Edmund R. na jednej z końcowych rozpraw miał powiedzieć, że prokurator prowadzący śledzwo w tej sprawie był skłonny ujawnić dane świadków incognito za 50 tysięcy złotych.
  I za to pomówienie zasiadł teraz na ławie oskarżonych.
  Proces toczy się przy drzwiach zamkniętych. Nie możemy zatem relacjonować jego przebiegu.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)